Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, ha 4 év helyett csak másfél évetek van érettségit szerezni?

Figyelt kérdés

El végeztem egy 3 éves szakot (szakács), viszont most tovább mentem felépítményire, hogy érettségit is szerezzek a szaklevél mellé. Mondták, hogy nem lesz könnyű, és valóban... Mindent zúdítanak a nyakunkba (rengeteg tétel, tananyag). Én eleve nehezebben koncentrálok, fáradékonyság van bennem sokszor a pajzsmirigyem miatt is,es most már erős stressz is kialakul bennem. Ráadásul most nagyon le vagyok betegedve, ki vagyok írva. Próbáltam tanulgatni, de most képtelen vagyok rá. Facebookon az osztályom csoportjában el szörnyedve nézem, hogy milyen ütemben veszik át a dolgokat, én meg le maradok.


Eddig átlagos tanuló voltam egyébként.



2016. nov. 4. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok, hova jársz suliba?
2016. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szlovákiába. És neked van valami ötleted? Privátot is írhatsz.
2016. nov. 5. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! :) Simán menni fog az érettségi másfél év alatt, még ha nem is voltál kiemelkedő tanuló. Érdemes megnyitnod a feladatlapokat, és azokon gyakorolnod. Az írásbeliknél tárgyi tudás nem is nagyon szokott kelleni, sokkal fontosabb a szövegértési és a logikai kompetencia (ezért is fontos, hogy több feladatlapon is rágd át magad, mielőtt élesben szembekerülsz eggyel). Ezzel nem arra biztatlak, hogy ne tanulj, de ne ijedj meg a tanulnivaló mennyiségétől! Szóbelire az összes tételt megtalálod kidolgozottan az interneten.

És egy tipp, csak azért, mert attól tartok, hogy te is hajlamos vagy beleesni abba a hibába, amibe én és még sokan mások; ne hidd el, hogy te leszel az, akinek nem fog sikerülni, és ne keresd előre a mentségeket. Igyál sok vizet, lazíts, gyakorolj sokat, mozogj, táplálkozz kiegyensúlyozottan. Senki sem fogja számításba venni az egészségügyi helyzetedet a dolgozatok javításánál, úgyhogy bármennyire is nehezített helyzetben érzed magadat, próbálj meg mentesülni ezektől az érzésektől, mert csak hátráltatni fognak. De ne hátráltassanak. :)


Ügyes vagy, okos vagy, meg tudod csinálni, drukkolok. :)

2016. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. nov. 6. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!