Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van arra lehetőség hogy...

Van arra lehetőség hogy elmenjek okjs képzésre tanfolyamra (9. es vagyok), es kozbe magantanulo legyek?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor nem lehet elmenni okjs képzésre? Hogyan van ez?

Elore is köszönöm ☺



2016. nov. 5. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit kinéztél tanfolyamot, ahhoz elég a nyolc általános?
2016. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Illetve életkor határ sincs?
2016. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs még meg a tanfolyam de van elég sok ahol elég 8 altalanos. Csak azt nem tudom hogy lehet azert közbe iskolaba jarni de igenyelni a magantanuloi statuszt? Vagy ez nem indok?
2016. nov. 5. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 18 alatt nem igen lehet okj-ra menni még akkor se ha csak 8 általános a végzettségi kritérium.
2016. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy magántanuló vagy, még NAPPALI tagozatra jársz. Nem írtad, hogy hol vagy 9.-es, felteszem gimiben.


Nem lehet két párhuzamos nappalis jogviszonyod. (gimi+OKJ) Hogy átmehetsz-e gimin estire, az jó kérdés, régebben 16 év volt a határ, az alatt nem. Most, hoyg 16 év a tankötelezettség, nem tudom, mi van.


Az OKJ-t is végezheted estin, ha találsz olyant, de akkor a szakmát nem tanulod meg, egyáltalán nem garantált, hogy átmész a szakmai vizsgán. (A nappalis 10%-a csak az elméleti óraszám...) A tipikus eset manapság, hogy a cégek saját (szakmával még nem rendelkező) dolgozóikat járatják ilyenekre, és felmarkolnak egy csomú szakképzési fejkvótát a gyakorlati képzésért. Nappali tagozatú gimi mellett viszont nem lehetsz főállású munkavállaló is egyben, tehát ez nem járható.


Vannak még az iskolarendszeren kívüli (tanfolyami) OKJ-s képzések, arra mehetsz nappali (+magántanulóság) mellett, de az fizetős, és ott sem biztos, hogy átmész vizsgán, csak hogy legombolják rólad a pénzt a tanfolyamért meg a vizsgáért. Az meg főleg nem biztos, hogy a szakmát megtanulod...

2016. nov. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utólag belegondolva, az sem biztos, hogy a szakmát tanulhatod estin. Ami estin indul az tipikusan a két éves szakképzés, ahol arra hivatkozva nincs közismeret (történelem, matek, stb.), hogy a jelenkező már teljesítette tankötelezettségét.

Elvileg elfogadható érv lehetne, hogy azt ő végzi máshol, de nincs olyan leírva a törvényben tudommal, csak a "már teljesítette" eset.

2016. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2016. nov. 6. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!