Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki betölti a 16. életévét az...

Aki betölti a 16. életévét az lehet magántanuló? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés

Tavaly A barátom abba a suliba járt mint én most, és akkor volt 16 éves, ugye ha betölti valaki 16. életévét annak már nem kötelező iskolába járnia! Barátom magántanuló szeretett volna lenni és bevitt egy kérvényt, hogy ezért ezért magántanuló szeretne lenni, de az igazgató azt mondta, hogy nem lehet magántanuló az aki már nem tanköteles (16 éves kortól), mi ennek az oka?? Ez igaz hogy nem lehet 16 éves kor után magántanuló lenni vagy csak hülye volt az igazgató és nem engedte meg?? Én most 15 éves vagyok 9. osztályos, az iskola 5 éves! Szerintetek érdemes lenne megpróbálnom a magántanulóit vagy ne is álmodozzak róla??


Nagyon fontos lenne a válasz kérlek segítsetek! Előre is nagyon szépen köszönöm :)!



2015. jan. 18. 19:06
 1/1 anonim válasza:

En 17 vagyok es magantanulo szoval lehet az ember 16 felett magantanulo :D

ha 5 osztalyos gondolom nyelvielokeszitos en is abba jarok, en 0.-ba bejartam mert azt nehez lett volna magantanulokent teljesiteni a nyelv miatt de azota magantanulo vagyok (most vagyok 10.-es de ugy, hogy van ez a remek szabaly, hogy ketszer jarod a 9.et ha nyelviellokeszitos vagy).

Hat szerintem az, hogy legyel a magantanulo azt inkabb a szuleiddel es magaddal kene megbeszelned. 1. egyaltalan szukseged van ra? (Betegseg, sport stb) 2. megfogod-e tudni oldani a tanulast? (magantanar ami draga vagy egyedul esetleg szulok segitsegevel) Szerintem ez a 2 fontos dolog van ami eldonti, hogy lehetsz-e magantanulo.

Bocsi az ekezetekert. Ha van kerdesed meg csak irj ide vagy privatba. :)

2015. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!