Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Túl aggódom ezt a tanulás dolgot?

Túl aggódom ezt a tanulás dolgot?

Figyelt kérdés

Jelenleg Jaszberenyben tanulok kozgazdasagi szakon es epp utolso eves vagyok. Keptelen vagyok seggelni, azt jegyzem meg amit ertek, atlatok. Sajnos a jog es tarsai nem tartoznak hozza, emiatt nem - vagy csak nagyon nehezen - tudok negyes atlagot elerni.. Mindemellett szeretnek pedagogiat tanulni az ELTE-n jovore, de sajnos a tortenelem tanarunk szerint nem fog menni az emelt. Ebbol kovetkezik, hogy eselytelen a bekerules.

Ezek osszesege mar annyira rosszul esik, ugy erzem csalodast okoztam mindenkinek. Keptelen vagyok aludni lassan, par orakat sikerul. En akartam lenni a csaladban az elso diplomas, lenni szerettem volna valaki.. Ehelyett mehetek egy OKJ-re es nem tudom azt tanulni amit szeretnek es igy mar a tobbi targyat sincs kedvem tanulni ha jovore nem mehetek egyetemre. Csak en vagyok ennyire elcseszett? Nem kellene ennyire komolyan vennem?

Bocsanat a hosszu szovegert, de ezt senkinek nem mertem igy elmondani :(

17/L



2016. nov. 7. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt tanulni nem csak seggeléssel lehet. Másrészt a tanároknak sincs mindig igazuk, illetve a pillanatnyi állás szerint tesznek kijelentéseket. Lehet, hogy ha ma mennél emeltre, nem sikerülne, de ettől még májusban sikerülhet. Emiatt ne temesd magad. Ha te nem tudsz seggelni, de megtanulod, amit értesz, akkor keress valakit, aki így tanulná veled a törit. Keress tanulótársakat, akikkel beszélgetve tanulhatsz, járj faktra, kérj korrepet valamelyik tanártól.

Egyáltalán nincs okod a pánikra, ha valami tragédia folytán mégse jönne most össze a dolog, keresztfélévben, vagy jövő ősszel újra felvételizhetsz. Tudod, hány ember próbálkozik többedjére? Attól még nem senkik, nem buták. Ne add fel, biztos vagyok benne, hogy jó úton jársz és nagyon nagy elhatározás van benned.

2016. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon értelmesen írsz, nem hiszem, hogy nem lehet belőled diplomás ember, csak az a baj, hogy diplomás ember akarsz lenni, nem olyan, aki szívvel-lélekkel csinálja azt, amit szeret. Miért közgazdaságtant tanulsz, ha abban vannak olyan tárgyak, amiket nem szeretsz, v. amik kevésbé mennek? Nincs más szak az egyetemen, csak közgazdaságtan, jog és történelem? Keress olyat, ami jobban érdekel. Bő a választék.
2016. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek a választ! :)

De természetesen szívvel lélekkel szeretném ezt végezni, mindig nyomot akartam hagyni a világban, írtam, festettem, fényképeztem. Egyszóval alkottam mindig és idén rájöttem, hogy a legnagyobb dolog amit egy ember tehet a jövőért az az, ha - nem neveli - hanem gondolkozni tanítja a jövőt - gyerekeket - és ez minden egyes nappal jobban letisztul előttem, hogy gondolkozni tudni kell.

Azért ezt tanulom, mert akkor jó ötletnek tűnt, illetve mikor elkezdtük, még nem szólt senki - és mi se néztünk utána, itt elrontottuk - , hogy az érettségin kötelező lesz ötödik tárgyként a szakmait választani ( jog, adózás, számvitel, pénzügy, statisztika, adógyak, számvgyak, pügyak, statgyak és a szakmai angol ). Tehát azt hittem tanulok belőle valamit, talán egyszer még hasznomra is fog válni. Így kötöttem ki itt.. és most szívhatok.. :D

2016. nov. 8. 12:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még semmi sincs elveszve. A pedagógiás szakokra egyébként is alacsonyak a ponthatárok, szóval akkor is be fogsz jutni, ha nem sikerül annyira jól a töri (nem is értem, milyen tanár az, aki úgy áll hozzá, hogy neked úgyse fog menni, de hidd el, nem a te készülékedben van a hiba), és megjelölhetsz még osztatlan tanárit vagy tanítóit, és akkor valahova biztosan felvesznek. :) Sok sikert, és igen, ne stresszelj annyit, mert még akkor se vagy elveszve, ha valamit ismételned kell.
2017. jan. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!