Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kérhetnék segítséget a döntése...

Kérhetnék segítséget a döntésemben?

Figyelt kérdés
Tehát az lenne a téma, hogy én most egy 15 (9.-es) tanuló vagyok a Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnáziumban. Ez egy elég jó gimnázium, azthiszem megye első, bár nem vagyok benne biztos. Na viszont az a gubanc, hogy itt ebben az iskolában fakultációkat lehet felvenni. Ezek közül felvettem az Angol-Matek fakultációt, azaz emelt szinten tanulom a matekot és angolt. Ez eddig gondolom érthető és tiszta. Ezeket a fakultációkat azért választottam, hogy majd elmegyek, bankárnak, mérnöknek vagy valami ilyesminek. DE! A napokban, elmúlt hónapokban, megfordult a fejemben, hogy jobbszeretnék pszichológiát tanulni, azaz átmennék Biológia-Angol-Töri faktra. Viszont, hallottam, hogy a pszichológusi egyetemekre a felvételi elvárás nagyon magas és én nem vagyok a legnagyobb ész. Az átlagom most szerencsén múlik, hogy 4.8 vagy 4.3 lesz. Így egyáltalán lenne esélyem, vagy maradjak inkább a mostani utamon?

2016. nov. 7. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Valóban nagy az elvárás, idén (is) 400 fölötti pontszám kellett:

[link]


A színötös ér 400 pontot.

Többletpontokkal elérhető, de ha nem szeretsz tanulni vagy nem úgy megy, ahogy kellene, akkor szerintem maradj az eredeti tervnél.

2016. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok idő van még hátra az egyetemválasztásig, addig még változhat az érdeklődésed. Lehet, hogy ezek közül egyiket sem választod a végén.Szerintem olyan faktokat válassz, amikből jó vagy és szívesen tanulod.Egyébként a biológián és egy kevés matekon (statisztika volt az egyetemen) kívül nem sok gimis tárgynak volt köze az egyetemen tanult tárgyaimhoz. Talán az angol kellett néhány külföldi cikk miatt. Ezek mind megtanulhatók később az egyetemen is. Én magyar-némettel felvételiztem a pszichóra, aztán az egyetemen megtanultam azokat a bioszos meg matekos tárgyakat, amiket ott megköveteltek.
2016. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ha angolt akarsz tanulni itt egy speciális oldal amit használhatnál. Nekem tök jól működött. [link] Sok szerencsét.
2016. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!