Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE Fogorvostudományi Kar...

SZTE Fogorvostudományi Kar Dentálhigiénikus képzés?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, és erre a szakra szeretnék továbbmenni. Valaki tud nekem információkkal szolgálni (pl.: bejutáshoz szükséges pontszám, szükséges felvételi tárgyak, emelt érettségi, ...) a képzésről, és arról, hogy összességében mi kell a sikeres felvételhez? Az interneten a szak leírásán kívül nem találok semmi egyéb információt ami a felvételihez szükséges. Felvi.hu sem segített ebben és az egyetem weboldala sem. :( Előre is köszönöm!

2016. nov. 13. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem találtad meg, mert a felvi.hu-n jelenleg csak a keresztféléves tájékoztató elérhető, a tavaszi felvételi még december közepéig várat magára.

Itt a tavalyi tájékoztató, 99%, hogy jövőre ugyanez lesz majd:

[link]



És a tavalyi ponthatárt itt találod meg:

[link]

2016. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem leírni, hogy amennyiben kötelező emelt szintű érettségit tenni, azt az adott tantárgy mögötti (E) jel mutatja, vagy a felsorolt felvételi tárgyak végén írják, hogy legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni, csak nincs kikötve, melyikből. Ezen a szakon nem kell emelt vizsgát tenni.
2016. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hűűű nagyon szépen köszönöm a hasznos infót, nagy kő esett le a szívemről! Örök hála! :D A jelen szak ponthatárait azonban sajnos nem találom a statisztikai adatok közt, valószínűleg én vagyok béna. Ebben még tudnál segíteni? Leginkább a támogatotthoz lenne jó tudnom a pontszámot :)
2016. nov. 13. 20:24
 4/9 A kérdező kommentje:
És akkor ez a képzés most tavasszal vagy ősszel indul majd? Elnézést, hogy ilyen hülye kérdéseim vannak de nagyon nem értek ehhez :/
2016. nov. 13. 20:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a ponthatárokat, már csak az kellene mikor indul a képzés, tavasszal vagy ősszel :)
2016. nov. 13. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia szeptembertől indul a szak az egyetemen. Majd decembertől - február 15.-ig kb... ugye ezt mèg nem lehet tudni.:) kell megjelölni a Felvi.hu-n a jelentkezésedet + csatolni a dokumentumokat. Én is néztem ezt a szakot, de a mostani 307 pontról 330 pontra való emelkedést nagyon durvának tartottam... szerintem sokan úgy jelentkeznek, hogy fogorvosi asszisztens okj képzésük van és ez ad plusz pontot. Idén pedig emelték az okj-s képzésekèrt adható pontot a felvételin 32-re így lehetséges megint emelkedni fognak a ponthatárok :( Mindenesetre sok sikert és hajrá :)
2016. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most lehet, hogy [OFF] de a dentál az nem ETSZK-án van?
2016. nov. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom az első két évben az ETSZK-n, a második két évben a FOK-on tanulnak. Először a védőnőkkel, ápolókkal ilyen alapozó tárgyak vannak plusz azért fogászati tárgyak is lesznek, de a nagy áttörés a harmadik évtől van a FOK-on.
2016. nov. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak! :)
2016. nov. 20. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!