Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek mentőápoló?

Hogyan lehetek mentőápoló?

Figyelt kérdés
Nyáron érettségiztem, még gondolokdom mi legyen és a mentőápolón tettem le a voksom EDDIG. Tudom hogy nem keresnek sokat, de én szeretek emberekkel foglalkozni. Elegendő elmenni egy gyakorló mentőápoló OKJ-s képzésre (2év)? Vagy kell valami más is hozzá, ami az egészségügyhöz kapcsolódik?

2016. nov. 16. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megteheted inkább jelentkezz egy ETK mentőtisztire.
2016. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Első körben elég, suli alatt lesz gyakorlat. Ott kipróbálhatod magad, bele láthatsz olyan dolgokba amibe más nem. Aztán döntsd el hogy bevállalod-e! Egy mentős
2016. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az OMSZ-nál szeretnél dolgozni, akkor a jelentkezéshez elég a 2 éves OKJ-s képzés is bőven. Valójában már érettségivel is felvesznek, csak vállalnod kell, hogy el fogod végezni a sulit. Én azt javaslom, hogy az 5.4-es gyakorló mentőápoló elvégzése után csináld meg az 5.5-ös mentőápolóit is! Pár hónap az egész, de azzal kicsit több pénzt kereshetsz. Az 5.4-es D fizetési osztályba tartozik, az 5.5-ös E fizetési osztályba. A mentőtisztihez nagy elhivatottság kell! Nagyon kevés a fizetésük ahhoz képest, hogy mekkora felelősséggel jár.
2016. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a gyakorló mentőápoló és a mentőápoló is a D fizetési kategóriába tartozik.
2017. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tudod. az 5.4-es (régi 5.2-es) bizonyítvánnyal rendelkezők a gyakorló mentőápolók. Ők a D kategóriába tartoznak. Akik megszerzik az 5.5-ös bizonyítványt, így a mentőápoló szakképesítést is, akkor őket átsorolják E kategóriába.
2017. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi, ezek szerint valóban tévedtem. :)

Mindkét válaszodra ment a zöld kéz!

2017. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!