Milyen szakra menjek így?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és szeretnék tovább tanulni nagyából már ki is találtam a Pannon egyetemre szeretnék menni két szak érdekel igazából a Gépészmérnök és a Mérnökinformatikus igazából a Gépész érdekelne jobban viszont olyan próblémám van, hogy 2 éves szakma utáni érettségin vagyok és tanultam ugye fizikát és úgy volt abból érettségizek jártam felkésitőre de a tanárom felmondott és a másik tanár nem vállalja a mi osztályunk oktatását és most Infóból érettségizek és nincsen meg úgy a Fizikai felkészültségem Mechanika és Hőtan az megy de a villamosság része az nem volt már nekem nem tudom az mennyire kell és nincs Kémia órám sem ezért gondoltam informatikát alternatívának .Esetleg vélemények mit kéne csinálnom ?

2016. nov. 16. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ne tántorítson el, ha amúgy érdekel ez a pálya. Ha nincs lehetőséged tovább fizikát tanulni lehet hogy hátránnyal indulsz. Saját példa: egészségtudományi karon tanulok és van olyan csoportársam aki magyar és infóval jött. Mit ne mondjak nem kicsit szenved a sejtbiológiával és biokémial. Viszont ha ez jobban tetszik az megoldás lehet ha veszel egy jó fizika tankönyvet és abból kicsit rákészülsz a félévre a nyáron. Nem azt mondom hogy tanuld meg oda vissza de néha olvastad. Az egyetemen is jól fog majd jönni ha nem értesz valamit ahhoz vissza lehet nyúlni. Viszont most elbizonytalanodtam... Kell a fizika érettségi a gépészhez? Ha igen akkor különtanár..
2016. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ hát felvételihez jó az infó is de igazából magán az egyetemen fizikára épül az egész szak
2016. nov. 17. 07:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ne tántorítson el, én a BME gépészre mentem infó érettségivel, fizikából pedig kb egy az egyben ugyanilyen helyzetben voltam, mint te, és nem volt ebből problémám. Mindent megtanítanak az egyetemen, amire szükséged lesz.
2016. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert azt hallottam, hogy év elején írattanak valami felmérést matekból, fizikából meg kémiából és aki valamelyiken elhasal azt végig beskatujáznak végig hülyének
2016. nov. 17. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

szintén infó érettségivel mentem egyetemre. Előnyben van, aki erős fizika tudással megy oda, de simán fel lehet zárkózni, ahogy előttem is mondják, megtanítanak mindent. Max neked egy kicsit jobban oda kell figyelni és az elején többet tanulni némely alapozótárgyra, de amúgy no para.

2016. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ . Esetleg valaki tudna mondani egy pár szót a PE-ről, hogy milyen ?
2016. nov. 20. 09:00
 7/8 anonim válasza:

ha esetleg bekerülsz mérnökire, akkor rájössz hogy mekkora lufi ez a fizika dolog.


kb eddig megtanultál 12 képletet, de az is ilyen dedó szint. Egyetemen az első 3 héten több anyagot kapsz, mint egész középiskolában.


Nem fizikára épül, hanem szorgalomra, józan paraszti észre és kreativitásra.

2016. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Pannon egyetemre járok, mint elsőéves és van fizikám. Csak annyit tudok mondani, hogy kosd fel a gatyádat. Nekem bár csak középszinten, de 93%-os lett a fizika érettségim, és tanultam az emeltet is, de igen is nagyon nagy az anyag. Az én szakokon talán ez a legnehezebb tárgy, pedig csak 2 kredites. Első félévben szinte csak mechanikád lesz, második félévben elektronika. Amugy az egészben annyi a nehez, hogy sok, és mivel kevés az óra és így nincsen teljesen elmagyarázza, és már az elején derivalt meg integrált kepleteket fogsz látni, így h ha nem tanultad ezt kozepsuliban, akkor az előadás egy részét nem fogod érteni, csak miután megtanultad az analízis egyet. Amugy én éppen a fizikát tanulom, most fogok belőle vizsgázni, régóta erre készülök...Nem biztos hogy átmegyek pedig a fizika volt a kedvenc targyam gimibem. Év elején iratnak egy tesztet, amin úgy a banda felé hasal el. Ha nincsen meg , akkor felvetetnek veled egy felzarkoztatos órát, ami alapjan tehetsz megegy próbát.Ha az sincsen meg, akkor szopó. Ha jobban erdekel, hogy milyen fizikával fogsz találkozni, akkor írj rám.


Amugy én is azt mondom, hogy arra menj, amire érdekel. A mernokinforol is tudok beszélni ha érdekel :)

2016. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!