Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középsulis matek mely részét...

Középsulis matek mely részét kell oda-vissza tudni a GTK karra?

Figyelt kérdés
Pannon Egyetem kereskedelem és marketing szakán fogok továbbtanulni, és érdekelne, hogy a gazdasági matematika alapjaihoz/statisztikához/analízishez stb. mely anyagrészeket kell legjobban tudni középiskolából?

2016. nov. 19. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Analízis nincs GTK-n, az a MIK-en van. (A közgáz matek lényegében az analízis butított verziója.)


Amúgy függvények, számsorozatok, de tessék ezeket írtam le 2 éve, csak ezért előkerestem a füzetem:)


- egyenletek, egyenlőtlenségek (kiemelten fontos mikor fordul meg a relációs jel) - ZHn mindig megszívatják ezzel az egyik csoportot

- teljes négyzetté alakítás

- szorzattá alakítás

- függvény transzformációk

- törtek egyszerűsítése, gyökök kiemelése, átírások (pl. X a minusz elsőn megegyezik 1/X-el, gyök alatt X egyenlő X az 1/2.-en)

- azonosságok (logaritmus kiemelten)

- elemi függvények grafikája, zérushelye, monotonitása (lineáris fg, másodfokú fg., hatvány fg., gyökfg., racionális törtfg., exponenciális fg., trigonometrikus fg.-k és inverzeik, hiperbolikus fg.-k)


Statisztikára nem nagyon tudsz így felkészülni most, mert az a közgáz matekos anyagra épül (deriválás, integrálás, határértékek stb.).


Amúgy itt meg tudod nézni nagyjából mire kell számítani: [link] (az ajánlott irodalomnál lévő Győri - Pituk jegyzet elég jó segítség lesz, ha esetleg majd megakadsz)

2016. nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet! :D
2016. nov. 20. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!