Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok adni néhány tippet...

Tudnátok adni néhány tippet nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 2017-ben erettsegizek, es januárban megyek szóbeli nyelvvizsgára. Egyebkent angol kozepfokrol lenne szo, es origó nyelvvizsga. Ugy gondolom hogy a bemutatkozás viszonylag egy egyszerű rész, mar megtanultam egy ilyen mintat amit majd el szeretnek mondani. A szituációs feladattol nagyon felek, hogyan tudnek rafekudni erre a részére a nyelvvizsganak? Hol es hogy gyakarolhatnek ra? A kepleirast is viszonylag egyszerűnek talalom, de lenne néhány kérdésem errol kapcsoltban is. Mikre terjek ki, mikor a keprol beszelek? Ugye elmondom hogy mit latok nagyvonalakba, es ezen kívül? Az utolsó része a magno, ugy gondolom hogy ez csak gyakorlás kérdése. Sok feliratos BBC sorozat/film/hirado, szavak tanulasa es gyakorlás. Esetleg egyéb tippek? Koszonom!
2016. nov. 22. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondj bármit! De komolyan:D

Szerintem a szituációs feladat ebből a szempontból elég jó, sablon kérdéseket olvasgass, és olyan kifejezéseket, amivel tovább tudsz vinni egy beszélgetést. Pl magyarul képzeld el, hogy találkozol a 8 hónapra befogadott cserediakoddal és megkért hogy mutasd meg neki a várost. Ha magyarul ezt elképzeled miket mondanal, írd ossze, aztán könnyű lefordítani angolra! Tipikusan ilyen valamit bemutató témák vannak, körbe kell vezetnetek valakit, szerveznetek kell valamit, ilyesmit nézegess. Illetve én valami jó kis beszélgetés megnyitó szöveget tanulnek, ha az elején már látják, hogy el tudsz kezdeni valamit, az jó pont. Ugyanígy a lezarassal. Kepleirasnal ne arról beszélj ami a képen van. Jó, nyilván mondd el, hogy mit látsz, de ne menj bele, hogy a bal sarokban lévő piros létra 90 fokos szögben áll. Hanem ha meglátod a tárgyat a képen, úgyis eszedbe fog jutni a temaja. Fa-evszakok, szanko-tel/kedvenc ünneped, kepeslap-szinten kedvenc ünnep, megteritett asztal-fozes/karácsonyi vacsora. Azért látod, egy egyszerű képnel is lesz mögötte egy téma. Mondjuk én nem origón voltam, de ennek a típusnak nincs valami gyakorlokonyve? Nekünk volt, és az összes szituációt vegigvettuk a suliban orakon, és a vizsgán szinte mindenki ugyanolyan kapott, nagyon hasznosak ezek a teszt könyvek.

2016. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De, van hozzá könyv, meg igazából már ki is dolgoztam a tételeket:D Csak mégis félek, hogy nem tudok majd megszólalni:D
2016. nov. 22. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Én origoson voltam idén márciusban. Úgy mentem oda, hogy azt sem tudtam, hogy milyen rendezvényen vagyok igazat megvallva, buli után, stbstb :D Nyelvtant nem nagyon tudtam, de az írásbeli résznél pl 90% lett a fordításom, csak nagyon fontos, hogy szótárt vigyél, abból "kipuskáztam" az egészet, a levélírás az sima 60, a szövegértés pedig nem ment 70 alá. Az írásbeli szerintem nagyon egyszerű volt, most vették ki a feleletválasztós részt is tudtommal idén. Szerintem a legkönnyebb a fordítás, azzal bőven fel lehet húzni 60%-ra összesítve. A szóbelitől nagyon féltem, hiszen a témaköröket sem úgy dolgoztam ki, ahogy kellett volna (sehogy), így nagyon rettegve mentem. A hallott szöveg értése szerintem könnyű volt, így, hogy háromszor is lejátszották, tagolva is, nem egy embertpróbáló dolog volt, a beszélgetésen pedig a képleírásnál azt sem tudtam, hogy miről lehet szó, még magyarul sem, így eldumáltunk a sünömről, a lábrörésemről, az iskoláról, a terveimről. 68% lett:D
2016. dec. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!