Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszul sikerült érettségivel...

Rosszul sikerült érettségivel már nincs lehetőség továbbtanulásra?

Figyelt kérdés
A felvételi és az érettségi milyen arányban számítanak? Több helyen próbáltam átböngészni a pontszámítást, de nem sok sikerrel. Csak a hozott pontokról találtam információt. Régebben érettségiztem, akkor még nem tartottam fontosnak. De már szívesen továbbtanulnék. Erre már nincs lehetőségem?

2016. nov. 23. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi egybena felvételi is.

Ha nem jó a jegy, újra kell érettségizni.

2016. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudod megnézni, hány pontod van a felvételire, és egyben azt is látod, mely eredmények számítanak a felvételin.


[link]

2016. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha művészeti szak is érdekel esetleg, oda nem kell érettségi eredmény. Ott felvételi vizsga van
2016. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az elsőnek: az érettségit 14 éve csináltam. Mint írtam, akkor nem tartottam fontosnak, nem terveztem továbbtanulást sem. Most már teljesen másképp gomdolkodok. Azóta lett nyelvvizsgám és egyéb vizsgák. Tehát nem okozna problémát a tanulás. Nem hinném, hogy most is ellinkeskedném.

2016. nov. 23. 09:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség javítani az érettségiden, vagy szintemelőt tenni, ha emeltet kér az intézmény:


[link]


Nézd meg, hogy az egyetem, ahova mennél, mit vár el. Szó nincs arról, hogy ha egyszer elszúrtad, akkor bezár a bazár.

2016. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!