Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha utolsó kőzépsulis évemet...

Ha utolsó kőzépsulis évemet Amerikában töltöm és ott is érettségizek le, milyen lehetőségeim lesznek a kinti továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Most elsős vagyok és tervezem, hogy az utolsó évemre összegyűjtök egy éves cserediákprogramra pénzt, és kiutazok. Főleg nyelvtanulás lenne a cél, de nagyon érdekel az a kultúra és a szokások. Ha ott leteszem az érettségit, azt ha jól tudom nem fogadják el itthon. Viszont nem szeretnék itthon is letenni. Van valami mód az ottani egyetemekre bejutni vagy valami egyéb felsőoktatásba (igen, tudom... ebben tájékozatlan vagyok)?

:)



2016. márc. 2. 18:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, telefonról vagyok épp. :)
2016. márc. 2. 18:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Termeszetesen ha ottani vizsgakkal rendelkezel jelentkezhetsz egyetemre. De azokat itthon is meg lehet csinalni. Viszont ha kimensz vissza kell majd jonnod es itthonrol kell jelentkezned egyetemre mert a vizumod le fog jarni. Az meg gondolom nem problema, hogy egy egyetem dollar tizezrekbe kerul kint es kulfoldikent nem kaphatsz allami penzugyi segitseget. (pl. FAFSA)
2016. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a dollál tízezreket nem engedhetjük meg magunknak :/
2016. márc. 2. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Csináld meg itthon az egyetemet és menj ki PhD-zni :) Vagy csináld meg itthon a PhD-t is és menj ki posztdoktornak egyetemre kutatni :) Mondjuk leszel 30, mire kijutsz, de keresel magyar viszonylatban értékelhető pénzt és a szakterületeden lehet találni ilyen pozíciót, ahová fel is vesznek. Ez mondjuk még elég korai neked középsuli elején :)

De ha PhD-zni mész ki, ott is keresel valami pénzt, ha vállalsz Teaching Assistant munkát, vagyis tartasz laborokat, felügyelsz teszteken, ilyesmi :)

Egyébként szerintem nagy plusz a későbbi felvételiknél, ha már jártál az USA-ban bármilyen suliba, szal ezt ne hagyd ki. Kalandnak is felejthetetlen lesz! Nem pont olyan lesz, mint gondolod, de felejthetetlen :)

2016. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjat kaphatsz, ha valamiben nagyon jó vagy, és az általában nagyrészt fedezi az egyetemi tanulmányokat.
2016. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!