Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem jogi asszisz...

Debreceni Egyetem jogi asszisztens felsőoktatási szakképzés államin is van vagy csak költséges formában indul?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a szakról?

Azért jelentkezem ide mert nincs még elég pontom a rendes jogra, költségesen meg nem akarom elkezdeni.



2016. nov. 24. 14:35
 1/3 anonim válasza:
Felvi.hu, bár, most csak keresztféléves képzések vannak, de azokat nem indít a Debreceni Egyetem
2016. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Néztem, emiatt nincs kinn rola semmi.
2016. nov. 25. 15:28
 3/3 anonim válasza:
Hát én a harmadik félévemet járom azon az egyetemen ami írtál, + jogi asszisztensin tanulok...hát annyit tudok mondani hogy én Budapestről járok le levelezőn, a gatyám rámegy a leutazgatásokra főleg vizsgaidőszakban mivel a vizsgák 90%ban reggel 8-fél9-9kor kezdődnek és vonattal bejárósként a legkorábbi IC is 10re ér le :D (a Campus Hotel 1 éjszakára 12.000Ft, egy darab koleszbe nincs hely, tök mindegy kit keresek meg vagy elutasítanak mert se hátrányos helyzetű nem vagyok se semmi). Első két félév rendben volt, ez a harmadik félév tellik azzal hogy a 2 legfontosabb tantárgyból ami alapján gyakorlatra mehetnék (egyik a büntető eljárási jog) a tanár se egy könyvet, se egy forrást nem adott meg,se tételsort és 5 kredites szóbeli vizsga ami nagyon sok, a polgári eljárásból pedig olyan a tanár hogy nem tudja még mindíg eldönteni (pedig lassan a vizsgaidőszak vége van) hogy mit kér vissza a vizsgákon ezért megyek belőle harmadjára le (nagy örömömre persze). Másik remek dolog mint végzős+ levelező (ugye levelezősként dolgoznod kell mert máshogy se TB se semmid nincs) hogy az első 2 félévben egyik tantárgyól se kellett katalógust aláírni (ez egy jelenléti lap ami igazolja hogy lehallgattad az órát és ehetsz vizsgázni az alírással ha olyan a tárgy de nekünk eddigmindíg megadták ha bejártál ha nem) mivel mi szakképzésesek vagyunk nem alapszakosok. Persze, az egyik tanár kitalálta (ami ráadásul gyakorlati jegye s tantárgy azaz ha végezni szeretnél MEG KELL lennie a jegynek minimum 2-esnek) kitalálta hogy aláirat ilyen papírt és ha nem voltál ott akár 1 órán is egyből nem kaptál aláírást. Ezt levelezőn megcsinálta amikor tudja/tudta hogy a péntek-szombati előadásokon pénteken nem lesz mindenki ott mivel dolgozunk, ezért a 30 főnek majdnem a fele + aki amm is bejárós 1 évet csúszik. Tudom hogy mindenhol vannak a felsőoktatásban ilyen szép dolgok de én úgy gondolom hogy ahoz képest hogy egy szakképzés 1: rengeteg a követelmény ráadásul nagyon szigorúan 2: így nem éri meg elenni ilyenre, inkább tanulj +ban, csinálj nyelvvizsgát vagy javító érettségit de inkább egy BSC-re add be igaz ott is ilyeneket fognak csinálni de legalább diplomád lesz nem szakokleveled :D De ahogy érzed én csak a saját történetemet osztottam meg.
2017. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!