Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen időbeosztásra van...

Milyen időbeosztásra van szüksége egy fogorvosi karon tanuló diáknak?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mennyi ideig van a suliban, az előadásokon? Miután hazaért mennyit tanul, milyen rendszerességgel? Mennyi szabadideje van, el tud menni sportolni vagy tud időt szentelni valamilyen hobby-nak? Sokszor van, hogy éjszakába nyúlik a tanulás? Milyen gyakran vannak zh-k? Egy gyakorlati órára ugyanúgy kell készülni, mint egy elméletire? Mert gondolom gyakorlati órára úgy nem mehetek, hogy nem tudom mi az elmélet, mi az amit csinálnom kell. Esetleg az évek múlásával könnyebb lesz a helyzet, vagy negyed, ötöd éven is ugyanolyan durva? A hétvégét is a tanulásra kell szánni? Egyáltalán hétköznap van még ereje tanulni? Olyan, aki mondjuk egy másfél órás útra lakik az egyetemtől minden hétvégén haza tud járni? Pénteken is ugyanúgy kell ott lenni mint a többi napon vagy esetleg van aki fel tudta úgy venni a tárgyait, hogy a pénteke szabad?

Én nem gyakran szeretnék bulizni járni az egyetemen, sokkal inkább naponta 1-2 órát foglalkozni azzal, ami érdekel és amit szeretek csinálni, ami kikapcsol.Kicsit elbizonytalanodtam az utóbbi időben, mert rengeteg helyről hallom, hogy nagyon nehéz. Nem szeretném teljesen elveszíteni azt, amiben örömemet lelem. Nem vagyok annyira jó éjszakai tanuló, a 11 nagyon max utána semmit nem tudok megjegyezni.

Félek, mert azok amiket hallottam úgy írták le a fogorvosit, hogy én csak agyhalott, antiszociális embert tudok elképzelni ezek után, aki oda jár.

Örülnék, ha valaki aki benne van, el tudná mondani a tapasztalatait és egy kicsit megnyugtatna.



2016. nov. 24. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne:)

(Bocsi az offért)

2016. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hát jó sok kérdést tettél fel :)

Az első 2 évben nem sok szabadidő van sajnos, tényleg nagyon sokat kell tanulni, főleg a 2. évben, ott nekem a hétvégéket is végig kellett tanulni. Sok az évközi demó (kisebb vizsga) van olyan tantárgy, ahol hetente van. Én bevallom, hogy a 2. évben kb. zombi voltam, nem is tudom így utólag, hogy hogyan csináltam végig. De meg lehet csinálni!

A 3. évtől egy fokkal jobb, aztán a 4. évben már igazán éveztem az egyetemet, akkor már nem kell olyan sokat évközben tanulni, olyankor már viszonylag sok szabadidőm volt.

Szóval az első 2 év a para, utána sokkal jobb.

Bulizni lehet, de sokszor nem érdemes a sok számonkérés miatt, mert senki sem szeretne másnaposan, fáradtan beülni megírni egy ZH-t.

Az előadások, gyakorlatok reggel 8-tól kb. du. 3-4 -ig tartanak, néha kicsit tovább. De ez évfüggő, mert van olyan év, ahol kevesebb óra van, van, amikor több. Olyan napom is volt, amikor pl. csak 11-re kellett bemenni, és 2-kor már végeztem is. Szóval változó.

2017. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ja, és 11 után én sem tudok tanulni, soha nem is tanultam éjszaka. Én napi max. 6-7 órát bírtam vizsgidőszakban.
2017. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!