Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem nagyon értem a kémiát úgy...

Nem nagyon értem a kémiát úgy unblock Épp egy 3-ast össze tudok belőle kaparni (bukásról vagy egyesről szó nincs! ) de ennél jobb kéne (minimum 4-es) Alapból jó tanuló vagyok az átlagom 4, körüli Hogy tudnék jobban kémiát tanulni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem érted? A kémiának nagyon sok olyan része van, amit nem megérteni kell, hanem megtanulni. Nyilván egyszerűbb, ha látsz mögötte rendszert, de én kémiás létemre pl állandóan bukdácsoltam egyetemen szervetlen kémiából, mert az volt az egyetlen, ahol nem volt elég, hogy értettem, hanem le kellett volna ülnöm és megtanulni. Ezt te is meg tudod tenni.

Az egyenletrendezéseknek van egy nagyon szép logikája, ami alapján kb bármilyen kémiai egyenletet meg tudsz oldani, ehhez a periódusos rendszert és az elektronszerkezeteket kell nagyon jól megtanulni, ezt mondjuk nem árt érteni is, de ha csak bemagolod, azzal is sokkal előrébb vagy.

Szóval a kérdés: mi az, amit nem értesz? Az nem válasz, hogy úgy általában. Válassz ki legalább három konkrét dolgot, amit nem értesz, és megpróbálok segíteni.

2016. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!