Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mi éri meg jobban?...

Szerintetek mi éri meg jobban? Orvosinak vagy gyógyszerésznek tovább tanulni? És mi felvételi követelmény a gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is válaszokat

2016. nov. 25. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Pénzügyileg a gyógyszerészet jobban megérheti, plusz az orvosi egy évvel hosszabb, úgyhogy, ha nem kifejezetten orvos szeretnél lenni, szerintem nem érdemes orvosira menni. Mindkettőre ugyanaz a követelmény; emelt biosz és emelt kémia/fizika. (a kémiát érdemesebb megcsinálni, mert mind a két szakon nagyon erős a kémia)
2016. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 26. 10:46
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát azért az orvosin a kémia a gyógyszerészetin tanult kémiához képest egy nagy nulla. :D
2016. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
De az orvosis kémiához meg a középszintű kémia nulla, szóval. :D
2016. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen ,az orvosihoz képest a kémián kívül pedig az egész gyógyszerészet egy nagy nulla.
2016. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Erre most nem értem, mi szükség volt, 59%. A gyógyszerészet minden, csak nem nulla.
2016. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Biztos elvégezte a gyógyszerészetet is az orvosi előtt, ezért vélekedik így róla. Hiszen minden belső ember tudja, hogy milyen egyszerű szak a gyógyszerészet. Ja nem...

Csak annyit mondok, hogy az orvosis ismerőseim (akik egykor az osztálytársaim voltak) hetente buliznak, isznak, aljasulnak, és mellette 4-esre 5-ösre teljesítenek. Én pedig (aki gimiben feleannyi tanulással voltam ötös mindenből, mint ők) minden nap órákat tanulok a 2-es 3-asért. Ha megengedek magamnak egy bulit, akkor készülhetek a pótdemonstrációkra és csúszik az egész szorgali időszakom, a félévemről nem is beszélve. Kisebb túlzással sz.rni nincs időm, nem hogy heti rendszerességgel eljárjak ide-oda. Rengeteg orvosis ismerősöm és barátom van, és ők is belátják, hogy nekünk sokkal többrétű tudásra kell szert tennünk. Náluk - orvosin - minden félévben van 1-2 tárgy amire nagyobb hangsúlyt kell fektetni (persze itt nagyon oda kell tegye magát az ember!), nálunk - gyógyszerészeten - pedig 4-5 életfontosságú tárgy van minden félévben, örülünk, ha van 1-2 lightos vizsgánk.

Egyik szak sem nehezebb a másiknál, csak kell rálátása legyen az embernek mindkettőre. A lenéző hozzászólónak nyilvánvalóan nincs, csak szenved az anat vagy a patosz szigóval, ezért minden más szak könnyű a szemében.

2016. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Attól függ milyen orvos. Ha nagyon okos vagy és jól bedolgozod magad, akkor jóval többet tudsz keresni egy gyógyszerésnél, akár külföldön akár mint sebész osztályvezető, akár mint magánklinikán, magánrendelésen.


De ha nem tanulsz jól, és nem már viszonylag korán tudatosan építed a karriered és pl. háziorvos leszel, vagy belgyógyász akkor gyógyszerész éri meg jobban.


Meg gyógyszerészek már nyári gyakorlatért is kapnak pénzt 3. év után (amennyire tudom), orvosok nem.

2016. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah. Kapunk pénzt a nyári gyakorlatért , komoly 4000 forintot.
2016. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!