Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8. osztályos vagyok, és...

8. osztályos vagyok, és nevelőszülőknél vagyok. Kinek kell aláírni azt a lapot febr.11- én, hogy engedélyezzék a továbbtanulást? A gyámnak? Nev. Szül. Nél vagyok

Figyelt kérdés
Február 11-én/-ig kell aláírni azt azt a lapot, ahol a szülők engedélyezik a továbbtanulást. (kicsit kacifántos). Viszont el bizonytalanodott az of. is, és mi is. A gyámnak kell ebben az esetben (nev. szül.-nél vagyok) aláírni ezt a lapot?

2016. nov. 29. 05:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ő a törvényes képviselőd, szóval igen.
2016. nov. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annak kell aláírni, aki a törvényes képviselőd.

Ezt mi nem tudhatjuk, mert lehetsz csak ideiglenesen nevelőszülőknél úgy, hogy a vér szerinti szülőktől nem vonják meg a felügyeleti jogot, vagy hosszútávon is...

A nevelőszülődtől kérdezd meg, neki pontosan tisztában kell lennie a jogi helyzetével.

2016. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen vagyok nev. szülőknél, a vérszserinti apámmal tartom a kapcsolatot
2016. nov. 29. 19:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen vagyok nev. szülőknél, a vérszserinti apámmal tartom a kapcsolatot.
2016. nov. 29. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ideiglenesen vagyok nev. szülőknél,de ez mit változtat. a vérszserinti apámmal tartom a kapcsolatot. Kérlek válaszolj,hogy mit változtat? FONTOS!!"


Azt változtatja, hogy lehet, hogy a felügyeleti joga akkor csak szünetel, de februárig helyreállhat.


Mi honnan tudjuk? Neked, illetve a nevelőszüleidnek/szüleidnek kell tudni, hogy mi a jogi helyzeted.

2016. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kösz a választ, ,,sokat'' megtudtam,"


1. Ne küldözgess nekem privát üzeneteket - azért van a fórum, hogy itt írjunk.

2. A "sokat" nem tőlem kell megtudnod, mert én nem vagyok látnok, hogy megálmodjam a te helyzetedet, hanem azoktól, akik ismernek, és tudják, hogy mi a jogállás. Most szerinted mi ezt innen hogyan tudjuk neked megmondani? Ennyire nincs eszed, hogy felfogd, hogy ezer dolog lehet, és mivel nem ismerünk, ezért nem tudjuk? Most komolyan, kicsit szedd már össze magadat, és ne vergődj itt.

2016. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez az oldal is úgy látom, hogy csak a veszekedésre, meg a nem értelmes válaszra van kitalálva! Előre tudom hogy az lesz a válaszod, hogy akkor minek kérdeztél!
2016. dec. 6. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyámodnak.

Viszont nem tudom milyen papiról beszélhetsz. Nekem nem volt ilyen. Engedélyezni a továbbtanulást? 16 éves korodig muszáj tanulnod.


Lényegtelen.


Egyébként, ha a gyám megengedi, akkor a nevelőszülő is aláírhatja, ha olyan a helyzet. A lényeg, hogy tudjon róla.


Persze, azóta már tovább tanultál...de muszáj volt leírnom. :D

2019. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!