Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a pincér...

Mennyire nehéz a pincér szakma? (fizikailag)

Figyelt kérdés
Láttam hogy van pár kérdés ezzel kapcsolatban, de valahogy nem éreztem hogy megfelelő választ kaptam volna az én kérdésemre, szóval gondoltam én is egkérdezem, de viszonlyag más szemszögből. Nos arra lennék kíváncsi hogy a fizikai része mennyire megterhelő? Az hogy napi akár 101-6 órákat is le kell húzni, az számomra egyáltalán nem megviselő, mivel előző munkahelyemen 12 órás műszakba dolgoztam minden nap a hétvégék kivételélvel. Szóval mondhatni hozzászoktam ehhez a részéhez, a talpalás nem lenne nehéz. Inkább arra lennék kíváncsi hogy mennyire nehéz a tányérokat, poharakat, tálcákat cipelni? Nem vagyok egy izomtibi, de azért ehhez is hozzá vagyok szokva mert az alap szakmám faipari technikus és hát elég sokat dolgoztam asztalosműhelyben (jelenleg most is) ahol sokszor sok súlyt kell cipelni. Viszont nem akarok megállni egy szakmánál és arra gondoltam, hogy talán ezt szívesen is csinálnám. Jól tűröm az embereket, tehát ezzel nem is lenne gond. Mennyivel másabb a fizikai teher mint egy asztalos szakmánál? Nyilván könnyebb, de azért szeretnék érdeklődni. Tapasztalatok? 21/f

2016. nov. 29. 20:13
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért előre is elnézést kérek!
2016. nov. 29. 20:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár én csak diákmunkásként voltam pincérkedni egy szállóban, hát először majd meghaltam, minden nap izomlázzal jöttem haza. De ennek inkább az volt az oka, hogy lány vagyok és fogalmam nem volt az egészről.. A srácoknak nagyon ment, mutogatták, hogy hogy fogjam a tálcát, hogy könnyebb legyen, szóval megvan ennek a technikája. Meg szerintem meg is izmosodik az ember, ha hosszú távon csinálja.
2016. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! :)
2016. dec. 1. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen pincérkedős órám, bár nem ebbe a szakirányba szeretnék továbbmenni. Nagyon nehéz. Igaz, hogy én lány vagyok, nem sportolok, de először megfogni a 3 alaptányért is nehéz volt, pláne tartani. Mostanra 6 tányért úgyahogy elbírok bal kézzel, de iszonyú megerőltető, pár forduló után elfárad a karunk, ráadásul itt ügyelni kell arra, hogy ne támaszd, stabil legyen, evőeszközök, stb., és nem lehet sietve összekapkodni a tányérokat. Szerencsére a tanárunk nagyon jó és igyekszik segíteni, nincs is sűrűn ilyen óránk, és amúgyis a gyakorlásról szól, de nekem elvette a kedvem a pincérkedéstől, számomra nagyon megterhelő, de igaz, hogy bele lehet jönni.
2016. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!