Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Lehetek pincér ha pacemakerem...

Lehetek pincér ha pacemakerem van? Fizikailag mennyire megterhelő szakma?

Figyelt kérdés
Soha sem voltam jó képességű tanuló, ezért fősuli szóba se került, két OKJ-s szakmámmal nem tudok elhelyezkedni, így most arra gondoltam, hogy kitanulok egy új szakmát. Csakhogy pacemakerem van emiatt eléggé fáradékony vagyok és hosszú távon nehezet nem emelhetek. Szerintetek belevágjak így a pincér tanfolyamba?
2012. ápr. 16. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

hát.. ha beszélsz 2-3 nyelvet akkor bekerülhetsz egy magas szintű étteremben,ott nem lesz sok munkád.nem lesz nagyon megterhelő,max 10 vendég jut egy pincérre.


de nyelvek hiányában marad az alacsonyabb kategóriájú étterem,ill hotel. én egy 3 csillagos hotelben dolgoztam,napi 10 órát futottam szó szerint (kb egyidőben 60-70 vendég jutott nekem,ami rengeteg)nagyon stresszes,főleg ha egy idegbeteg főnökkel,és egy őrült szakáccsal dolgozol(ami nem ritka). fizikailag nagyon kimerítő. 20 éves vagyok,de negyed év ottani munka után én gerinctornákat végeztem olyan szinten fájt a hátam és a derekam. előtte semmi bajom nem volt mikor gyakorlatokra jártam,de élesben hosszú távon dolgozni nagyon durva. nem egyszer fordult elő,hogy huzamban 12-15 órát dolgoztunk egy rendezvény alkalmával, esküvők,konferenciák, mi egyebek mindig voltak.

én negyed év alatt lelkileg testileg belefáradtam,így szakmát váltottam.

terheket lehet sokat kell cipeled, hiszen a pincérek dolga berendezni rendezvény előtt a termeket,asztalokat tologatni stb. illetve én sok kört megtettem a pince felé is,onnan cipelgettem rekeszszámra a tányérokat,evőeszközöket,éppen ami kellett.


de pozitív példaként említem a páromat,ő is pincér,de ő egy nagyon neves étteremben. a fizuja 3x annyi mint nekem volt,sokszor 1-2 vendég van az étteremben, rendezvényekkor sok beugróst hívnak, így nem egyszerű,de nem is szakadnak bele. a főnöke neki is idegbeteg,de szerintem a vendéglátó egységeknél ez "normális"

2012. ápr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!