Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biosz érettségire fel...

Emelt biosz érettségire fel év alatt fel lehet készülni, ha semmi más dolgom sincs?

Figyelt kérdés
A továbbtanulásomhoz kellene egy 70% feletti emelt biológia érettségi. Tényleg csak erre szánnám az időt, és még egy nyelvvizsgára, de ez már nem járna annyi tanulással, inkább pihenésképp tanulnék rá. Mik a tapasztalatok? Sikerülhet?

2016. nov. 17. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kemény munkával és megfelelő tanári irányítással talán. Attól függ, hogy honnan indulsz. Teljesen nulláról kizárt. De ha eddig is ötös voltál végig középszinten, akkor ha tényleg minden nap tanulsz... talán...
2016. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Járj valami előkészítőre, úgy jobb
2016. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet. Tavaly én is csak januárban kezdtem rá komolyabban készülni, és más dolgom is volt, mégis 85% lett. Előkészítők meg indulnak januárban is, semmiről sem vagy lekésve.
2016. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem sincs semmi dolgom most csak az emelt kemia meg biosz es a biosz szerintem meg nehezebb mint a kemia valamikor 11 tol (persze ebed vacsora szunet benme van) :D 23 ig csak a bioszt tanulom es meg csak most fejeztem be az allatokat. Ez amugy szerencse is kell . lehet ha szerencsed van akkor lesz ennyi de ha beraknak olyan szamolast amit nem tudsz meg olyat amit nem tanultal alaposan akkor csak 50%ra sikerul . nem lehetetlen de ahhoz tenyleg egesz nap tanulni kell reggeltol estig :)
2016. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most kihagyás után két hónapot készültem rá, és egyelőre (az írásbeli) sikerült, szóval remélem a legjobbakat. :) Mivel a bioszt tényleg "csak tanulni" kell, szerintem simán meglehet a 70% fél év alatt, viszont ehhez az kell, hogy teljesen megértsd, amit tanulsz, és magabiztosan tudd. Egyáltalán nem kizárt, de érdemes tanár segítségét igénybe venni, hogy a gondolkozási hibáidat kijavítsa, és hogy segítsen az esszéírásban. Menet közben csinálgasd az előző évek érettségijeit, érdemes végigmenni az összesen, vagy akár ha megtanulsz egy témát, kikeresni az összes feladatot belőlük az érettségikben, és azokat megoldani. Ha a típusokat begyakorlod (bár 2017-ben kicsit változnak a feladatok, az alapösszetétel még mindig hasonló marad), már félig nyertél. Ajánlom a panemsulis Biológiát (szerintem meg tudod rendelni neten, és nem túl drága), illetve Nagy Etele kidolgozott érettségi követelményeit (amit szerintem ne konkrét tanulásra, hanem rendszerezésre, ismétlésre használj, ha beütöd a Google-be, meg tudod nézni, és meg is rendelheted, szerintem irtó hasznos kis cucc).

Sok sikert! :)

2016. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!