Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki le tudná írni nekem az...

Valaki le tudná írni nekem az Amerikai polgári forradalmat, röviden, egy 10-15 mondatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,szép napot!

Nagyon hálás lennék,ha valaki tudna segíteni nekem..elmondom őszintén,hogy a történelem tőlem nagyon távol áll..sajnos,egyáltalán nem tud érdekelni.Viszont legalább pár mondatot tudnom kellene mondani,mivel ez egy érettségi tétel.

Egy 2 oldalas szöveget kaptam,de hiába olvasom el,semmi nem marad meg a fejemben! Úgy gondolom, ha röviden,érthetően le lenne írva,akkor meg tudnám tanulni,el tudnám képzelni a történetet. Már nagyon sok oldalon jártam,de sajnos, mindenhol olyan hosszan vannak leírva a dolgok. Gondoltam itt felteszem ezt a kérdést,hátha tud nekem segíteni valaki. Nagyon-nagyon megköszönném!



#történelem #érettségi tétel #Amerikai polgári forradalom
2016. dec. 4. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Bostoni teadélután
2016. dec. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiéleződött a gyarmatok és Anglia viszonya

Az angol parlament által megszavazott adókat, vámokat

az amerikaik törvénytelennek tekintették, bojkottálták

az angol árukat - az angol kormány végül meghátrált, de

a tea vámot meghagyta Válaszul az amik a tengerbe szórták három angol hajó rakományát (1773) Következő évben pedig kitört a (függetlenségi) háború

2016. dec. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Függetlenségi Nyilatkozat (1776)
2016. dec. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!