Váltani vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem, szükségem lenne pár objektív véleményre a helyzetemet illetően.

Néderlandisztika szakon tanulok, ez a második évem. Az első évem egész élvezhető volt, jó nagy löketet adott a négyes alapvizsgám, viszont ez az érzés teljesen eltűnt mostanra. Utálok bejárni az óráimra, a nyelven és az egyetlen darab fordítás órán kívül mindent feleslegesnek és unalmasnak találok. Most, hogy közelegnek a vizsgák és a zh-k, teljesen magam alatt vagyok. Úgy érzem, váltanom kellene, csak ötletem sincs, mihez kezdjek magammal. Nem nagyon értek máshoz, csak a nyelvekhez és a humán tárgyakhoz, de mintha mindent unnék.

Az is súlyosbítja a rossz hangulatom, hogy önköltséges képzésen vagyok...

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit tettetek?

Végzett néderlandisztikások biztatását is szívesen várom! :D



2016. dec. 4. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan én anglisztikás vagyok, de hasonló cipőben jártam mint te. A sikeres alapvizsga szintén nagyon feldobott, de utána 2. évtől, mintha valami megváltozott volna és semmi kedvem nem volt az egészhez. Nyögvenyelősen mentem be gyakorlatokra, készültem fel a vizsgákra, de mivel eléggé maximalista típus vagyok, így ha sírások közepette is, de megcsinaltam mindig a felvett tárgyakat. Aztán a 4. félévtől kicsit összeszedtem magam, és onnantól újra tudtam élvezni az órákat, még ha sok mindent én is feleslegesnek találtam(rengeteg irodalom óra). Rájöttem, hogy bár sokszor rosszul vagyok a tanulástól, de az egyetemet és a társaságot megszerettem, így szívesen járok be órákra. Én úgy vagyok vele, hogy legalább nem gazdaságot, meg ilyesmiket kell tanulnom, hanem olyan dolgokat amik viszonylag közel állnak hozzám, és azért vannak órák amiket még tudok élvezni(történelem pl.) Szerintem ha találsz pár tárgyat ami érdekel, akkor már az erőt tud adni, ilyletve ha szívesen jársz be, mert mondjuk szereted a helyet vagy kedveled az embereket. Nekem mondjuk 1 percre sem forult meg a fejemben, hogy abbahagyom, tudtam, hogy muszáj végigcsinálnom. Szerintem vannak ennél sokkal rosszabb helyzetben is hallgatók, pl. akiknek makro-mikro ökonómiával, statisztikával, matekkal kell szenvedniük. Szerintem tartsál ki, ha esetleg nem is mentél el pár vizsgára, vagy nem úgy sikerültek akkor sincs semmi veszve. Nálunk is van aki még 2. féléves vizsgákat csinál illeltve olyan is akinek még nincs is meg az alapvizsgája. Arra gondolj, hogy a nehezén túl vagy, illetve az egésznek a fele már megvan. A holland nyelv nagyon hasznos, én a helyedben mindenképp csinálnám. Nálunk sokan mennek holland minorra pont ezért.
2017. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!