Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kikészülök az érettségitől,...

Kikészülök az érettségitől, valaki segítsen! (? )

Figyelt kérdés

Az előbb átnézegettem a matek érettségiket és egyszerűen semmit sem értek, túl nehéznek tűnik, felemelkedett a vérnyomásom, rosszul lettem... mi lesz, amikor már ott leszek a feladatlap előtt májusban? Szerintem el fogok ájulni, nem hogy még megoldjam ezeket a feladatokat.

Nagyon hülyének érzem magamat...

20 éves vagyok, gimiből kimaradtam, buktam, otthagytam. Esti képzésen tanulok. Leginkább a szüleim unszolására csinálom. már 2 éve le kellett volna érettségiznem, de én még mindig itt tartok. Úgy érzem lehetetlen hogy sikerüljön. Főleg az angol és a matek. Szívem szerint az egészet hagynám a fenébe... Komolyan nem tudom mit tegyek. Hatalmas csalódás lenne a szüleimnek, ha most abbahagynám.

Mit tegyek?


2016. dec. 9. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Akkor miért nem hagyod a fenébe? Nem kell mindenkinek érettségi, rengeteg helyen dolgozhat az ember anélkül is. Lehet nem éri meg azt, hogy kikészülj teljesen.
2016. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Ugyanezt éreztem én is anno, és láss csodát, nem is lett jó (37%). Nem mindenkinek való a tárgy, de annyira lent van a ponthatár a ketteshez, hogy egy kis akarással meg lehet csinálni. Ajánlom, hogy keress egy matektanárt, aki segít neked heti 1-2 alkalommal, megoldtok együtt feladatokat. És gyakorolni kell! Remélem, nem hátrálsz meg, és sikerül. :)
2016. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Én az érettségi előtti nap fel akartam kötni magam, annyira rettegtem. Aztán sikerült. Igaz, hogy tanultam, kb 50%-os készültséggel mentem, szerencsém is volt, mert az első 50%-ból húztam a tételeket.

Szerintem is van még annyi idő, hogy keress egy jó tanárt matekból, akivel a tételeket kidolgozzátok, s amit nem értesz, elmagyarázza. Egy jó tanár tud rendszerben gondolkodtatni.

Az angol más tészta. 4 év angol tanulást nem lehet gyorstalpalón bepótolni.Ráadásul ehhez kell egy nyelvérzék is, meg kommunikációra való hajlam. Ismerősömnek angolul kell kommunikálnia, de azt mondja, hogy utálja, mert ő magyarul sem tudna mit mondani. Hát, abból nem lesz baj, ha megpróbálod, legfeljebb nem sikerül,de át is rugdoshat a bizottság, ha látja benned a törekvést. Ha meg sem próbálod, akkor egész életedben szemrehányást teszel magadnak. De az is igaz, ha találsz olyan munkát, amihez nem kell érettségi,lehet, hogy többet keresel majd, mint egy érettségizett valami linkóci beosztásban.De tanulás nélkül nem megy. Kérdés, hogy rá tudnak-e vezetni, hogy nem megtanulhatatlan dolgok ezek, csak nálad még nem jött össze.

2016. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!