Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon parázok az érettségitől...

Nagyon parázok az érettségitől, tudnátok valamivel kicsit enyhíteni a félelmemen?

Figyelt kérdés

Az a poén, hogy már túlestem egyszer az érettségin, és most mégis nagyon félek tőle...

Bár az idei kicsit merészebb vállalkozás: október óta tanulok franciául, és most neki kell mennem az emelt érettséginek, szóval eléggé félek.

Plusz az utóbbi 1-2 hétben nagyon ellustultam sajnos :( elveszett kicsit a motivációm :( pedig most kéne a legjobban belehúzni. Május 20-án lesz, a szóbeli meg június elején, na az még egy érdekes történet, mert szóban nagyon gyenge vagyok.



2015. ápr. 7. 20:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Francba... rossz kategóriára kattintottam :D Eggyel lejjebb akartam.
2015. ápr. 7. 20:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled. Nekem is van érettségim, egyiket javítom, másikból most megyek először, de jobban félek, mint anno az 5 tárgytól. :D
2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

az írásbeli egy szimpla dolgozat, a szóbeli meg egy egyszerű felelés.

Úgy izgul rá mindenki mintha az űrbe készülne...

Annyi a plusz velük hogy több anyagot kell tudni. Ennyi. Ennyi a plusz. Ha azt megtanultad/nem tanultad akkor is izgulsz mint a felelésnél a táblánál, vagy a tollat rágva a papír fölött dolgozatnál a harmadik órában...

Jajj gyerekek!

2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ráadásul egy évig jártam egyetemre, tudom, milyen egy ottani vizsga... :D

én is mondom mindenkinek, hogy ne izguljon az érettségi miatt, mert eléggé piszlicsáré, erre tessék, én félek a legjobban :D

2015. ápr. 7. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is most fogok érettségizni, és tavaly előrehozottan már szintén érettségiztem (nyelvből). Szóban én is gyengébb vagyok, mindig "belepirulok a zoknimba", ha beszélnem kell, remegek, minden bajom van. De mindig túlélem, Te is túl fogod. ;D

Amúgy ne aggódj, érettségin általában lazábbak a tanárok, segítenek, elvégre számukra is egy "vizsga" ez, hisz az ő diákjaik mutatják be az általuk nyújtott tudást a kollégák/érettségi elnök előtt. Engem is ezzel szoktak nyugtatni, én is ezzel próbálom magam nyugtatni. :D

Ha jóban vagy a tanáraiddal, akkor nem lesz gondod. Na meg persze nyilván, ha jól felkészülsz. :)

2015. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, nem olvastam elég figyelmesen. Ha csak franciából fogsz csak érettségizni most, akkor végképp nem lesz gondod. Gyakorold a nyelvtant, hallás-, és szövegértést, meg tanuld meg a témaköröket. Nem lesz gondod vele...

#5 voltam

2015. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, ismeretlen helyen leszek, ismeretlen tanárokkal :(

Illetve, mivel már nem vagyok a közoktatásban, így lehetséges, hogy olyan tanár kerül hozzám, akit ismerek (bár lehet, ez még kicsit jobban feszélyezne >_< )


Szövegértésben, fogalmazásban már szinte profi vagyok, csak a szókincsemet kéne még bővíteni, de a hallás utáni meg a beszéd az borzalom :'(

2015. ápr. 7. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!