Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE gyógypedagógia követelmén...

ELTE gyógypedagógia követelmények?

Figyelt kérdés
Ha az érettségi követelményekben az áll, hogy kötelező a magyar és vagy a biosz vagy az angol stb. érettségi akkor én választható tárgyként (2) vihetem a biosz és angol érettségim eredményét? Vagy a magyar érettségim százaléka mindenképp kötelező? Nem csak arra utal ez, hogy magyarbol érettségivel kell rendelkeznem kötelezően?

2016. dec. 13. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azt jelenti, hogy a magyart mindenképpen nézik, és mellé a másik tárgy vagy a biosz vagy az angol/egyéb idegen nyelv lesz.
2016. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ott van az a vagy, szóval szerintem bármelyiket viheted, de a Felvi kalkulátorán meg tudod majd nézni nemsokára.
2016. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd a bioszt
2017. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott van, hogy kötelező. Tehát a magyar kötelező, és e mellé választhatod még vagy a bioszt vagy az angolt, vagy ami még ott van. Magyarból mindenkinek kötelező érettségiznie, szóval felesleges lenne nekik ezt kikötni.


Azért kár, hogy már ilyen alapvető szöveg képes megzavarni. OKé, tudom, nem jogásznak készülsz, de a felsőoktatásba. Persze egy gyógypedagógusnak számos más fontosabb tulajdonsággal kell rendelkeznie, mint a szövegértelmezési képesség... de azért az is hasznos dolog.


Sok sikert!

2017. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!