Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok bejutni jó egyetemr...

Hogy tudok bejutni jó egyetemre/főiskolára, ha nem vagyok jó matekból?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a humán 5, de a reál.. Említésre sem méltó. Közgazdaságot tanulok, abból 5-ös vagyok, de félek a matek miatt nem lesz meg az a 430-450 pont ami ahhoz kell, hogy felvegyenek a Corvinusra vagy a BGE-re.


Valamint azt valaki elmagyarázná, hogy hogy van az érettségi pont? 100 a max, ha jól tudom egy tantárgynál, és van 500, ez az alap. De mivan akkor, ha valaki emeltezik, stb.. Akkor neki 500+ lesz?



2016. dec. 14. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. dec. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Felejtsd már el a Corvinust! Egy agyonreklámozott fostalicska suli. Rendes egyetemet nézz. Ha nem megy a matek, akkor ott a magyar, töri, idegen nyelv, biosz, földrajz.
2016. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A jog eléggé humán. :D

Én jogot tanulok, annyi volt, hogy első félévben volt közgazdaságtan. Ott sem kellett számolni.:) (igazságügyi igazgatási szak)

2016. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha gazdasági ismeretekből, vagy szakmai előkészítő tárgyból, vagy idegen nyelvből, vagy történelemből, illetve ezek közül kettőből az emlt szintű érettségit a kettő eredményét összeadva százalékosan, 18%-ot legalább elérsz, akkor függetlenül a többi érettségieredményedtől, meg van a 460 pontod. Persze át kell menni az érettségin, tehát a többiből legalább 2-es kell. Ha csak a felvételire mész rá. Persze jobb ha jobb eredményed van matekból, de ettől függetlenül felvehetnek.
2016. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
*180%-ot
2016. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha jól megy a közgáz, aminek van matekos része is, akkor valószínűleg könnyen felfejlődhetsz matekból pár hónap gyakorlással. Az érettségi nem nehéz, már a minimális befektetett energiát is meghálálja, ha pedig elsőre nem sikerül, annyiszor újracsinálhatod, amennyiszer csak szeretnéd.


Egyébként meg igen, felvételizhetsz szakmai tárgyból is.

2016. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Szerinte ne is dolgozz, csak várd, hogy a zseton az öletbe hullik, menjél olyan helyre, amihez nem értesz, csak jól hangzik és sokat fizet.


Eddig is bevált- nem?

2016. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!