Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus vagy Mezőgazdasági...

Biológus vagy Mezőgazdasági mérnököt válasszam?

Figyelt kérdés
Mind a kettő szakhoz lenne kedvem, de a mezőgazdasági mérnökhöz annyit fűznék hozzá, hogy a családnak se földje se kapcsolatai. A Biológust Szegeden kezdeném, az Mg mérnököt Debrecenben. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2016. dec. 14. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Mezőgazdasági mérnökként szerintem több lehetőséged van. Az EU-ban meg még több. Debrecenben van duálisban mezőgazdasági mérnök, szerintem jó lehetőség, ha felvenne a cég.
2016. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

Biológusnak akkor menjél, ha kutatni szeretnél! Akkor, ha szeretnél új dolgokat felfedezni, az eredményeket publikálni, konferenciákra járni, cikkeket írni, szakmabeli emberekkel kapcsolatot tartani (angolul), szakirodalmakat olvasni (idegen nyelvek!).

Csak kutatópalántáknak tudom jó szívvel ajánlani a biológiát, ugyanis a biológia még BSC szinten is óriási nagy, rendkívül szerteágazó, és mindenkinek van több-kevesebb tantárgy, amellyel sok nehézsége akad. Szaktársaimon és magamon is azt látom, hogy ezeket az akadályokat csak azért próbáljuk legyűrni, mert ott lebeg előttünk a tudományos pálya, ami minket vonz.

Viszont ha nem kutatói, hanem klasszikus 8 órás állást szeretnél magadnak, amit reggel 8-kor elkezdesz, és du. 4-kor végzel, akkor a bioszt nem tudom ajánlani.

2016. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A biológus egy magasabb színvonalú szak, ami PhD-re, kutatói életpályára, egyetemi karrierre készít fel.

Ha magas szinten akarsz mezőgazdaságtudománnyal foglalkozni, akkor is a biológust ajánlanám. Szeged molekuláris biológiában, biokémiában jó, Debrecen hidrobiológiában, az ELTE evolúcióbiológiában ökológiában, etológiában, immunológiában, idegtudományokban.


Ha viszont agrártudomány, akkor abban Gödöllő a legjobb. Persze agrár területen is elsősorban a magasan kvalifikált szakértő-típusú munkavállalók keresettek, ami MSc-PhD szintet jelent.

2016. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!