Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógus hol érdemes...

Gyógypedagógus hol érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben felvételizek újra és a gyógypedagógiát választottam. Szomatopedagógia szak nagyon érdekel ezen belül és úgy láttam, hogy azt csak az ELTE-n (399 a ponthatár) lehet választani szakosodásnál. Most 392 pontom van, de ha csinálok egy emelt angolt ezt fel tudnám tornázni 405-410 pontra, akkor felvennének a szakra? vagy ne is próbálkozzak vele és menjek az SZTE-re (380 a ponthatár) tanulásban akadályozottak/logopédia érdekelne ott.

Előre is köszönöm a válaszokat/segítséget.



2016. dec. 20. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nem volt 400 fölött a ponthatár, szóval felvennének. Szerintem amúgy mindegy, hol csinálod, de ha eltére akarsz menni, simán sikerülni fog.
2016. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A felvi.hu onthatár táblázatában is írták hogy 399-400 volt tavaly. :\
2016. dec. 20. 16:46
 3/14 health visitor ***** válasza:
100%
Szerintem első helyen jelöld azt, ahová a szíved húz, második helyen pedig szintén gyógypedet csak másik intézményben, ezzel végül is vesztenivalód nincs. Egyébként Hajdúböszörményben is lesz gyógypedagógia 2 szakiránnyal.
2016. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért ne próbálkozhatnál legalább meg vele. Első helyen azt jelöld meg, amit a legjobban szeretnél, aztán vagy felvesznek, vagy nem. Négyszáz fölötti pontszámmal ráadásul majdnem garantált. :)
2016. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnék "kidobni" 30 ezret ha nem sikerül az Eltére a felvételi. Amúgy mekkora jelentősége van hogy Szegeden vagy az Eltén végzem el? Melyik ér "többet"?
2016. dec. 21. 09:19
 6/14 health visitor ***** válasza:
Miért dobnál ki 30.000ret?
2016. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 health visitor ***** válasza:
Egyébként nem gondolom, hogy nagy kulonbseg lenne a ketto kozott, amúgy is hiány van gyógypedagogusokbol. :) Majd ha munkát keresel vele, biztosan nem azért fognak elküldeni, mert nem az eltén végeztél. :)
2016. dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6: Az angol emeltre ha mégse vennének fel az Eltére.

De így már csak Szeged vagy Debrecen mellett kell döntsek. 392 pont elég lehet, ha Szegeden tavaly 380 volt? Debrecenben pedig 350 ponthatárral indítanak szakot szeptembertől.

2016. dec. 21. 12:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaa, értem. De figyelj, szerintem az, hogy adsz magadnak egy esélyt, nem pénzkidobás. És nem kell olyan nagy sok pontot összeszedned ahhoz, hogy felvegyenek.
2016. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 health visitor ***** válasza:
Nyelvvizsgád van?
2016. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!