Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan magoljak be 24 db 2-3...

Hogyan magoljak be 24 db 2-3 oldalas tételt?

Figyelt kérdés
soha sem tudtam magolni, még a verseket se tudtam megtanulni és most egy hetem lenne ezekre a tételekre, amiből kb 5 olyan, ami kicsit barátságosabb a többi nagyon elvont sz@r, ti hogyan szoktátok ezt csinálni ?
2016. dec. 21. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Úgy, hogy nem magoljuk, hanem értően tanuljuk.
2016. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Annyival egészíteném ki az előző válaszolót, hogy nem egy hét alatt kell megtanulni, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem egy héttel előtte adták fel.
2016. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de semmi értelme megtanulnom, elég ha csak a vizsgáig fogom tudni és nyilván nem akkor adták fel, de mellette van még 7 tárgyam...
2016. dec. 21. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Kérlek, nyugtass meg, hogy nem egyetemista vagy! Ugye nem?
2016. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem, főiskolára járok
2016. dec. 21. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Így is gáz...
2016. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sajnálom, hogy mindkettőtök figyelmét elkerülte a kérdés tartalma a válaszadásotok során
2016. dec. 21. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

"...ti hogyan szoktátok ezt csinálni ?"


Szóval nem, nem kerülte el, arra válaszoltam, amit kérdeztél.

2016. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, legyen, ahogy akarod.

.

1. válasz

Ha még egy verset sem tudsz megtanulni, amire pedig a legtöbb óvodás is képes, akkor garantáltan nem fogsz tudni megtanulni 24 db főiskolai tételt egy hét alatt. Megnyugodhatsz, lazíts nyugodtan. Azért motoszkál bennem a kérdés, hogy szereztél érettségit, de ez az én problémám.

.

2. válasz:

Tanulj meg annyi tételt, amennyit tudsz. Kezdd el, meglátod meddig jutsz.

.

3. válasz:

Először minden tételből tanulj meg három mondatot. Ha marad idő, akkor még hármat, és így tovább a vizsgáig. Ezt tartom a legszerencsésebb hozzáállásnak.

2016. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Segítene a válaszadásban, ha tudnánk, milyen tantárgyról van szó.


Ha van bármilyen logikai szál, akkor rajzolj. Mi a központi gondolata a tételnek? Azt fölírod középre, bekarikázod. Most mondok egy random dolgot, mert nem tudom, mi a tárgy: "Lételmélet" Utána az ebből levezethető 2-3 fő gondolatot kell megtalálni, azokat elhelyezni a lapon, bekarikázod, összekötöd a központi gombóccal. Pl. "halálhoz való viszony", "élet értelme vagy értelmetlensége". Ebből jöhetnek még ki apróbb gondolatok, vagy mondjuk az egyes filozófusok nevei. Amikor végeztél, veszel egy másik lapod, és megpróbálod emlékezetből újra felrajzolni az egész ábrát.

Valami olyanra gondolok, mint ennek az oldalnak a közepén az ábra:

[link]


Ne lineárisan gondolkodj. Fordítsd át vizuálisba. Így megfoghatóbbá válik az elvont tétel.


Sok sikert a vizsgához, és kitartást!!!

2016. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!