Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ekkora a különbség a BME és...

Ekkora a különbség a BME és vidéki egyetemek között?

Figyelt kérdés
Biomérnöki szak tavalyi ponthatárainál míg a BME-re 401 pontot ír,addig pl. a veszpremi Pannon Egyetemre csak 283 pontot ír felveteli követelménynek. Létezik,hogy több,mint 100 pont legyen két egyetem között a különbség? :0

2016. dec. 23. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen lehetséges. Az összes mérnöki szak esetében így van, a BME-n magas a ponthatár, mindenhol máshol meg a minimális 280 körüli.
2016. dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mérnök képzésben BME-t tartják a legjobbnak, ezért nagyon nagy a túljelentkezés oda. Ez miatt van hogy magasabb ponthatárral lehet csak oda bekerülni, míg máshol 280-300 pont körül vannak a ponthatárok.
2016. dec. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! És ha valaki nem a BME-n végez,azzal mennyire lehetetleníti el saját magát a későbbiekre nézve az adott szakmán belül? Nincs is nagyon értelme másik egyetemeken elvégezni ezt a szakot, vagy az alacsonyabb ponthatártól függetlenül hasonlóan jó a többi egyetem is?
2016. dec. 23. 08:53
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem lehetetleníti el magát, sőt vannak helyek, ahová pl. kifejezetten jobb egy Miskolci vagy Gödöllői diploma. BME-n az a szemlélet , hogy tervezőménököket szeretnénem (ez fontos, szó) , tehát szeretnének képezni, míg pl. Miskolcon, főképp a tchnológiai részére mennek rá. Egy BME-snek esélye sincs akkor, ha pl. technológiát kell megtervezni, míg egy miskolci tanul: a süllyesztékes kovácsolástól kezdve, a betétedzésen át, a mélyhúzásig elég sok minden, a forgácsoló eljárásokról meg nem is beszélve.


Annyi a baj, hogy nem lehet valaki jó tervező, ha nem ismeri azt, hogyan fognak valamit legyártani (és sokan vannak így) , így pl. olyan alkatrészrajzokat adnak ki a kezük alól, amiről egy szaki (pl. esztergályos vagy marós) 5 másodperc alatt levágja, hogy ezt nem tervező tervezte, hanem egy kókler, és nem azt nézi, hogy "na de ez egy BME-s kókler" hanem káromkodik egy nagyot és felradobja a papírt.


Egy tervezőnek sokkal nehezebb a dolga, mint egy technológusank, hiszen neki meg kell terveznie valamit, és még a technológiákat is ismernie kell (ene) , hogy egyáltalán azt amit összerakott le lehet-e majd gyártani. Nos a BME-n általában ez a része marad ki a dolognak, így nem modnható, hogy igazi , vérbeli, profi konstruktőrök jönnének ki onnan, hanem csak egy elméleti tudással felvértezett, a való életet teljesen nélkülöző, megfáradt társaság.


Én 3 hét múlva fogok vizsgázni itt Miskolcon, és tudom jól, hogy itt is vannak bajok bőven, csakúgy int a BME-n vagy akárhol az országban. Tisztában vagyok vele, hogy ha elkezdek dolgozni, akkor még egy csomót hozzá kell tanulni, ahhoz amit most tudok, mert sokszor elvault tudásanyagot adnak le, és a gyakorlatra meg kevés hangsúlyt fordítanak. De egy alapnak jó, ez kétségtelen.

A BME-s tervezőkkel is ez lehet a helyzet. Jó kiindulási alap, de ha nem teszel hozzá semmit, akkor az mg önmagában kevés. Inkább arról van szó mérnöki szakokon tehét, hogy kapsz egy alapot, de neked, személyesen kell még hozzárakni -saját szabdidődben is- elég sok pluszt, érdeklődést mutatni, hogy jó szakember lehess, különben csak egy papírod van a szakmáról, az meg kevés.

2016. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem pedig az egyetem elméletre való. A technológia állandóan változik. Sok infós szakon panaszkodnak, hogy alig tanulnak programozni. Minek? Programozni otthon is megtanulsz. Egyetemen viszont megtanulod, hogy hogyan tervezz optimális programot bármilyen nyelven, megmutatnak pár technológiát (hogy tudd hogy kb. mik vannak). Elmélet nélkül esélytelen vagy, mert nem tudod könnyen átképezni magad.

A kérdésre válaszolva; a pontszám csak a jelentkezők számát mutatja meg, nem az egyetem színvonalát. Böngéssz más listákat is (pl. HVG és hasonlók).

2016. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
A BME egy biztos elméleti alapot ad, emiatt soha nem fog elértéktelenedni a diplomád
2016. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

4-es válaszoló válasza nem releváns, gépészetről írt, miközben biomérnökiről van szó.


Miskolcon és Gödöllőn nincs ilyen szak.


Szegeden, Debrecenben, Veszprémben van, és a BME-n, illetve a SZIE-n, a budapesti Élelmiszertudományi Karon, amit nemrég csatoltak át a Corvinustól.


Igazából ezeken az egyetemeken jó a színvonal (bár a SZIE-n még gyerekcipőben jár), de mivel a munkaerőpiacon kicsi a kereslet erre a szakra, lehet, hogy jól jön majd egy BME-s diploma, viszont mérlegelni kell, hogy van-e értelme ezért Bp.-re felvenni, ha van ilyen szak Veszprémben is.

2016. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm mindenkinek a választ! Igazából a veszprémi Pannon egyetemet néztem ki magamnak,nem igazán mennék Pestre,ha egy mód van rá. De akkor a válaszokból ítélve,nem járok rossz(abb)ul Veszprémmel,igaz?
2016. dec. 23. 17:25
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
A BME húzónév, sok helyen jobban értékelik, illetve talán a kutatómunka meg a felszerelés is náluk jelentősebb, de a Pannon Egyetemről is sok jót hallottam, szerintem nem lősz vele mellé. :)
2016. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, valóban nem olvastam a kérdésben, hogy biomérnökiről van szó, csak a bme-t.


Változik a technológia.. Egy esztergálás vagy egy síkköszörülés mennyit változott az elmúlt 60 évben, azon kívül, hogy pontosabb gépek vannak számjegyvezérléssel? Mennyiben néz ki máshogy egy lépcsős tengelynek a művelettervezése? Kovácsolásnál az élátmeneteket mennyivel kell máshogy számolni? Szabadhajlításnál mennyivel számolják máshog a visszarugózást modjuk egy 42CrmO4 acélnál? Tudom, hogy az egyetemt elméleti alapot ad, átfogó jelleggel, ezért is nevezik egyetemnek. Mindenről van szó egy kicsit, aztán majd ki-ki elmerül a leendő szakterületében jobban. De ez a tényen nem változtat. A kezdő mérnökök 80%-át a szakik kiröhögik az elején, és nem magyarákodhatsz azzal, hogy na de te elméletben mindent tudsz, mert ez ott és akkor nem lesz releváns (a kutyát nem fogja érdekelni).


Biomérnökiről külön nem tudok nyilatkozni, de ezt a gondolatmenetetmet muszáj volt befejeznem.


Kellemes ünnepeket!

2016. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!