Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora a különbség pl a...

Mekkora a különbség pl a Debreceni egyetem és a BME közt?

Figyelt kérdés

Érdekelne az, hogy pl ha egy Debreceni egyetemet ha sikeresen el tudnék végezni akkor a BME-t is? Elsősorban gépész mérnökre gondoltam esetleg mérnök infó vagy mechatronikai mérnök.

Vagy teljesen más a balansz a kettő közt? A debreceni egyetem jóval közelebb van hozzám ~50km és én se vagyok túl jó képességű de ha már egyaránt ugyan olyan nehéz a kettő akkor miért ne a jobbat válasszam.


Vagy másképp van? Előre is köszönöm a válaszokat!



#egyetemek közti különbség
2013. okt. 10. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A DE műszaki karát inkább hagyjuk... BME-vel jobban jársz.
2013. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mint írtam is, hogy nem vagyok túl jó képességű és azért kérdezem, hogy nehezebb a BME mint a Debreceni? Ha nem akkor egyértelműen a jobbat választom de ha jóval nehezebb a DE is bőven elég nekem.
2013. okt. 11. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A fentiekböl azt feltételezem, hogy nem utálod budapestet, nem taszítana az itteni élet, az emberek, a családias hangulat kisebb mértéke (van Debrecenben aki egyszerüen nem bírja a nagyvárost).


Egy dolog az egyetem szigorúan vett szakmai része: kurzusok, vizsgák, osztályozás, stb. Miután nem a szakmám, erröl nem akarok nyilatkozni, a sztereotípiák ugye megvannak, te is tudod.

Vannak rankingek, ahol utána lehet olvasni, fogadok, h a BME legtöbb kategóriában országelsö, de kivételek is vannak; a DE egésze szépen fejlödik...


Azonban az egyetemi éveknek szerintem hosszutávon fontosabb hozadéka, hogy milyen emberi közegben vagy! Szociális állatok vagyunk ahogy mondják, (tényleg ez a korrekt kifejezés!:) A környezetedben lévök életútjai, elhivatotsága, általános szellemi színvonala, amit ilyen fiatalon 3-6 éven át megélünk, a legtöbb emberre nagyon nagy hatással van, itt jó eséllyel egy fél életre követendö mintákat kapsz. Ja, és természetesen akár évtizedekre szóló emberi kapcsolatok is ki szoktak alakulni az egyetemen, talán ez az másik fö hozadéka a dolognak.


Én budapestiként, PhD után külföldröl hazatérve nemrég dolgoztam a DE-n, nem a mérnök karon, hanem az orvostud. centrum csúcsintézetében(Fésüs), és bizony igencsak "vidékinek" érzékeltem a DE világát: A diákok motivációja, általános horizontja, pl. ami a "külföld" fogalmát, vagy egy szemeszternyi külföldi tartózkodás hajlandóságát illeti... számomra túlságosan korlátozottnak tünt. Ezen túl Debrecennek van egy erösen hierarchikus szellemiségü tradíciója, ami nekem nem igazán fekszik, szerintem a jövö felnött, önálló embereit nem így a legjobb 'nevelni'. Ez nem azt jelenti, hogy Debrecen nem fejlödik szépen, *saját magához képest* talán jobban is mint Budapest, de akkor is: a DE egy regionális egyetem, Kelet MO elsö egyeteme, amíg a BME az ország elsö intézete müszaki téren.


Budapest sem olyan ebböl a szempontból, mint egy nyugat-európai nagyváros (életem jó részét bécsben, berlinben töltöttem), de úgy gondolom, hogy szélesebb szellemi horizontot kapsz, ha pár évet itt tanulsz, élsz. Csak egy példa, hogy nagyobb eséllyel fogsz innen külföldre menni erasmus/nyári gyakorlat keretében, és ha mégsem, akkor is olyan közegben fogsz mozogni, ahol ezek az élmények benne vannak a köztudatban. (Ez debrecenben sem kizárt, nem egy fekete-fehér dolog)

Ezek a dolgok jó eséllyel a pályádra is hatással vannak, de az életedet mindenképpen befolyásolják.


Annál jobb, ha ezek után hazamész a saját vidékedre (mondjuk D-ben vállalsz munkát), és ezt a szellemi tökét hazaviszed!


Ennek fényében persze az kívánkozik ki belölem, hogy ha felvesznek, legalább kezdd el a BME-t! Ha nagyon durva, egy-két félév után még mindig átmehetsz másik egyetemre Bp.-n belül, vagy máshol, talán krediteket is át lehet vinni. (nézz/kérdezz utána). Tény, az infórmatikára nagyon jó embereket (értsd:Matekolimpikonokat) is fölvesznek, de nem csak ilyenek végzik el! De persze Te jobban ismered a saját vágyaidat, céljaidat, félelmeidet.


Az, hogy milyennek gondolod a képességeidet, lehet, hogy inkább az önbizalmadat jellemzi, nem a képességeidet:) De az is legalább ilyen fontos...

----------------------------

sajnálom, ha valakit ezzel megsértettem, nekem ez a véleményem.


30+ F

2013. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Azt személyesen is tapasztaltam, hogy BP meg a BME megváltoztatja az ember a barátnőm is ezért hagyott el teljesen új közegbe került ott a rengeteg buli rengeteg új jó barát stb és egy csapás alatt kezdett rám unni és kiszeretni belőlem. Szóval legbelül örökké gyűlölni fogom azt a helyet. A jövő még bármit hozhat, Az a helyzet, hogy míg BP 200km re van addig DE 50km és szeretnék hazajárogatni úgy, hogy ne egy vagyon legyen. És mint írtam nem vagyok egy éltanuló az érettségim rakás szar lett jelenleg Technikumon vagyok és matek javító érettségit akarok mert pl alapfokon 40% lett. Szóval ilyesmi képességeim vannak.


Összességében szerinted akkor csak annyi a különbség, hogy a BME jobb a tanítás de a követelmények vizsgák stb ugyan olyan nehéz lehet mint DE egyetemen? Szóval egyaránt ugyan úgy piszkosul hajtanom kellene? Mert ugye a gyengébb képességeim miatt nem lenne értelmem jóval nehezebbet magamra vállalni.

2013. okt. 12. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!