Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem lehet majd másoddiplomám?

Nekem lehet majd másoddiplomám?

Figyelt kérdés
végzős vagyok, tehát 2017 májusában fogok érettségizni és nem fogok emeltezni. Ha 2020-ra lediplomázom, akkor utána már nem csinálhatok egy újabb diplomát? Mert ugye attól az évtől kezdve kötelező lesz az emelt szintű érettségi, tehát nem jelentkezhetek majd?
2016. dec. 23. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálsz majd egy emeltet, és mehetsz.
2016. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet másoddiplomád.

Maximum annyi, hogy le kell tenned egy emelt érettségit.

2016. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát úgy látszik kénytelen leszek... De tényleg ezaz egy módja van?
2016. dec. 23. 15:34
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk utolsó év elején már jelentkezek?
2016. dec. 23. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Még érettségid sincs, így nagyon korai a másoddiplomán gondolkodni.
2016. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jó igaz :D
2016. dec. 23. 15:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De miert okoz gondot az emelt erettsegi? Egy egyetemi vizsgahoz kepest csak egy ropdoga.
2016. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem tudom miért irtózol ennyire az emelt érettségitől.

Ha meg tudsz szerezni két diplomát, nem hiszem, hogy belehalnál egy emelt érettségibe.


Egyébként már most is kell emelt a "normálisabb" szakokra.

2016. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem pontosan a tervezett szabályozást, de most még lehetőség van arra, hogy az emelt érettségit diplomával kiváltsd. Ez az intézmények hatáskörébe van rendelve, hogy engedélyezik-e, és hogy egyáltalán elfogadják-e a diplomát felvételi pontszámításhoz. Szóval van egy ilyen kiskapu, persze kérdés, megmarad-e, és ahova menni akarsz majd, ott alkalmazzák-e. Mindenesetre tényleg korai ezen elmélkedni, lehet, hogy be sem vezetik, lehet, hogy lesz más kiskapu is, lehet, hogy nem is akarsz majd második diplomát.
2016. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat ;)
2016. dec. 23. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!