Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy közgazdasági...

Gimnázium vagy közgazdasági szakgimnázium?

Figyelt kérdés
Most eléggé érdekel a közgazdaság, de félek, hogy később már nem fog. A városunkban elég jó a közgazdasági szakgimi, jobb mint néhány gimi. És én az vagy a legerősebb gimi között gondolkozok. Őszintén szólva a közgáz szakgimi jobban tetszett nyíltnapon, de mindenki mondja hogy gimibe menjek mert nekem az való (kitűnő vagyok). Ja, és akárhova megyek, mindenképp szeretnék egyetemre menni

2016. dec. 25. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha erős suli a szakgimi, akkor egyáltalán nem rossz választás. Azután is mehetsz egyetemre. Ha közgáz egyetemre mész, jól fog jönni, hogy tanultál már ezt-azt. Ha pedig mégsem mész egyetemre, lesz egy erős alapod valmilyen gazdasági szakmához, amelyet valószínűleg egy év alatt megtanulhatsz. Az egyetlen hátránya a szakgiminek, hogy ott valószínűleg csak egy idegen nyelv van.
2016. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben kettő van! Sőt, van nyelvi előkészítő osztály is:)
2016. dec. 25. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj szakgimibe
2016. dec. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én is közgazdasági szakgimnáziumba készülök menni.Engem a nyíltnapon meggyőztek.Szabad kérdeznem hogy melyik iskolát nézted ki?
2016. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Horváth Boldizsár:))) Szombathelyen
2016. dec. 26. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szakgimi, egyértelműen
2016. dec. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdasági szakgimnáziumba járok, ha te szeretnéd ezt tanulni, mindenképp vágj bele. Bár 14-15 évesen, amikor beledobtak a gazdaság kérdéseibe elég kétségbeejtő volt, de idővel hozzászoksz. Ha pl. ha egy gimis közgazdásznak jelentkezik, amíg ő nem tudja mire vállalkozik vagy számítson, te sokkal könnyebb helyzetben leszel. Az is jó, hogy megérted hogy működik a banki szféra, megtanulsz olyan dolgokat, amelyek fontosak lesznek majd a későbbiekben.

Viszont sokan vannak úgy, hogy kiábrándultak a szakból és inkább más irányba tanulnának. Ha pl. te orvos szeretnél lenni és csak később jössz rá, akkor nagyon nehéz helyzeted lesz heti 1-2 biosz órával, fakt nélkül.

Nekem ezek a tapasztalataim. :)

2016. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!