Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szak a...

Szerintetek melyik szak a legjobb?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni ügyviteli titkár OKJ-n, van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám és ezekkel együtt körülbelül 400 pontom van.Államira sajnos ez is kevés. Emelt szintű érettségivel nem rendelkezem. Matekból érettségim 2 lett, egyébként erős 3as voltam. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy szerintetek ezek függvényében melyik lenne számomra a megfelelő szak ? Nézegettem már a szakokat (magas ponthatár miatt elsősorban a FOSZK-okat emberi erőforrás érdekelne, de ezt sajnos beszüntették) Tapasztalatokat, véleményeket várok :) Köszönöm!
2016. dec. 26. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a lényeget kihagytad. Hogy milyen irányba szeretnél menni?

A 400 pontból és ügyvitelből kiindulva gazdasági szakokat nézegethettél.

Ha azok közül érdekel a legjobb, személyiség függő.

Kettes matek érettségi? A mostani rendszerben? Ahol az első rész szimpla logika, a második részben meg nulla függvény dolog? Semmi átalakítás, azonosságok, stb.?

Nem akarlak elriasztani, de még a leggyengébb egyetemek gazdasági szakán is vért izzadnál a matek kettesért. Főleg, hogy rengeteg dolgot a középiskolás ismereteidre alapoznak.


Amúgy a 400 pont sok szakra elég lenne államin. Azonban ha tényleg gazdasági irány, amit jó lenne rögzíteni, akkor egy alapos beszélgetés kéne, miután szakot tudnék ajánlani.

2016. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
BCE vidékfejlesztési agrármérnök, de azért a matekból majd gyakorolnod kell szorgalmasan. Lehetnél még gazdasági informatikus is. Ebből később mehetnél akár gazdasági mesterre is. BCE vagy BGE.
2016. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: matekból mint mondtam végig stabil hármas voltam, sajnos az érettségi így sikeredett mert a valószínűség számítás és a statisztika nem a kedvencem. Mindenkinek van gyengéje, nekem a matek. Úgy gondolom, hogy egyetemen nem csak jó matekosok vannak ha kicsit körülnézel :) Nyilván nem is azt várom, hogy egy csettintésre meglegyen a diplomám. Sajnos egyébként, egyáltalán nem elég sok szakra a pontom :( kicsit úgy érzem, hogy meg van kötve a kezem tovább tanulás terén, pedig a szándék meg lenne. És igen, gazdasági irány, írtam is, hogy első sorban Emberi erőforrások érdekelt volna. Szívesen meghallgatok tapasztalatokat szakok kapcsán.
2016. dec. 28. 20:43
 4/16 anonim ***** válasza:
Hány pontod van ?
2016. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
400
2016. dec. 29. 09:45
 6/16 anonim ***** válasza:

#2-es ajánlatban levő?


Vagy FOSZK: gazdálkodási és menedzsment

Vagy gazdaságinformatikus BSc, bár itt kell a matek.

2016. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az első vagyok újra.

Azért nem veszem figyelembe, hogy végig 3-as voltál, mert az nem mond semmit. Nagyon tanárfüggő, hogy kinél mit jelent a hármas. Van ahol egy hármas egy átlagosabb helyen régen kitűnő lenne. Csak ugye az egyéni követelmény változó.

Ezért alapozok arra, ami mondhatni fix, hiszen egy érettségit nem a saját tanárod állít elő hanem központi. Ez alapján tudok csak reális véleményt mondani.

Valószínűség számítás és statisztika ha nem tévedek 1 nagy pontos feladatban kimerül, szóval teljesen felesleges arra az egyre fogni az eredményt.(Nem sértegetni szeretnélek, csak jó tisztában lenni a hiányosságokkal, és azokat erősíteni!)


Nem írtam, hogy nem tudnád elvégezni. Szimplán annyit, hogy vért fogsz izzadni.


Amit még hozzátennék, hogy ha gazdasági szakokat nézel akkor vigyázz. A statisztika még nagyon kelleni fog, és a valószínűségszámítás is!!

2016. dec. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha megnézed a 2015-ös érettségit láthatod, hogy a második feladatsorban jóformán a valszámra és a statisztikára mentek rá :) Nem vagyok tudorka matekból tudom jól, de a többi éveket meg tudtam írni hármasra, volt, amelyiket négyesre is. Ez van :) és igen, azt is tudom, hogy matekot nem tudom elkerülni akárhova megyek, de nem mindegy, hogy milyen mértékben és arányban van matekos tárgy :)


#6 Gazdálkodási menedzsment szakról tudsz valamit mondani ? :) ( elhelyezkedési lehetőségek, tárgyak stb )

2016. dec. 30. 10:19
 9/16 anonim ***** válasza:
2016. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért az OKJ-nál ne állja meg, ha többre vagy képes. Egy FOSZK többet ér, de igazából egy alapképzést lenne célszerű elvégezni.

Itt vannak a szakterületek böngésszél közöttük, mihez lenne kedved:

[link]

2017. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!