Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE tanító alapszakon az...

Az ELTE tanító alapszakon az előalkalmassági vizsga kötelező?

Figyelt kérdés
Mert láttam, hogy van egy előalkalmassági vizsga februárban, azonban májusban is van egy.
2016. dec. 26. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Ha úgy gondolod, hogy akkor szeretnél elmenni, akkor tudsz akkor is. Viszont ha májusban nem sikerül, kimaxolhatod akár a pontokat sem vesznek fel. Ezért jó az előalkalmassági. Én is azon voltam. Hagyni akartam magamnak egy utolsó esélyt.
2016. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) És esetleg a vizsga nehézségéről tudnál/tudna valaki pár szót mondani? Olvasgattam róla, de nem jutottam még döntésre.
2016. dec. 27. 01:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nehéz! Van mozgás része, ott az állóképességedet nézik, elején van egy elég masszív edzés mondjuk ami tök könnyűnek tűnik, de másnapra lesz izomláz, van olvasás, én ott egy olyan szöveget kaptam ahol az a betűn két pont volt. Nem értem mi alapján szelektálnak, volt, aki teljesen tökéletesen (szakmailag nem hozzáértő fülével) olvasott, mégis elküldték felülvizsgálatra, egy olyat, aki furcsán beszélt, azt bezzeg igen (ki érti).

Az éneknél szokott lenni a kritikus helyzet :D Előttem egy srácnak kb a lá és a dó ugyanazon a hangon volt, annyira kegyetlen volt a hangja, utána jöttem én (átlagosan rossz hangú lány :D) engem elküldött felülvizsgálatra, mondván csúszkál a hangom. Felülvizsgálaton csak azért mentem át, mert szépen vittem egy hajlítást... Szóval :D nem kell tudni amúgy kottát olvasni meg semmit, megadják h az a dó, fejben te ott szépen kiszámolod és kész. :D

max annyit kell rá készülni, hogy az adott dalokat megtanulod, többet úgysem tudsz.

Remélem tudtam segíteni, ha van valami kérdésed még, nyugodtan írj :)

2016. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2016. dec. 29. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!