Mivel foglalkozzak?

Figyelt kérdés

Még van pár évem eldönteni hol tanuljak tovább. Legszívesebben cukrászat, gyógytornász, jogi szak/területen helyezkednék el-esetleg riporter/újságírónak is. Megkérem az olyanokat akik azt mondják, hogy magam döntsem el, ne hallgassak másokra mert ez az én életem, az hagyja el ezt a kérdést :)

A cukrász azért tetszik mert szeretek sütni, meg jó vagyok benne-azt mondják hogy minimálbérért dolgoznak, meg nem éri meg, de engem nem érdekel. Esetleg egy cukrász válaszolna köszönöm!

Gyógytornász: szeretek mozogni, mindig is érdekelt a fizioterápia, az ember felépítése, kár hogy gimiben erről keveset tudunk tanulni. Azt mondják, hogy a tesiérettségi nehèz, meg az egyetemen is(hol nem :) ?), egy gyógytornász erről tudna mesélni pontosan milyen követelmények vannak?

Jogász: kicsikorom óta tetszik ez a szak. Mondták kell a töri, az nem is baj mert szeretem jó a tanárom felkészitene, meg a magyar. Az irodalmat szeretem jó is vagyok benne de a nyelvtannal annyira nem vagyok jóba (inkább 4es vagyok belőle), sok benne a szabály talán ezért nem szeretem (ez így érdekes lenne)

Gondolom már írnátok, hogy milyen keveset tudok ezekről a szakmákról de ezért szeretném ha segítő válaszokat írnátok. Hogy a főkérdésre is válaszoljatok: a tantárgyak egyrészét már leírtam melyikkel hogy állok, a reál tantárgyakat annyira nem szeretem, matekból a tanárom szerint egy erős4es vagyok, ha komolyabban venném simán lehetne 5. Kémia is szimtén egy erős4 meg van, ezt próbálom sokkal komolyabban venni, ha esetleg gyógytornászatot választanám, fizika ebből inkább már 3 vagyok, régebben meg volt a 4-5 de akkor könnyebb volt, hiába sajnos nem érdekelnek a főtételek meg a gáztörvények, biológia hosszú idő után tanulom, eddig 5re állok, meg régebben is az voltam, földrajzból most országok gazdaságairól tanulunk, az nagyon érdekel(politikában is azért ott vagyok) de pl. A kőzetek kialakulása meg a Föld rétege már nem annyira, a humán tantárgyak mint a magyar, töri, idegennyelv 5 (kivéve nyelvtan-4). Testnevelésnél inkább a labdajátékok mennek jobban mint az atlétika de ebből is inkább 5ös vagyok, informatikából meg van az ECDL vizsga (azt mondják sokra nem megyek vele, de van) még esetleg valami informatikai szak is érdekelne, értem meg tudom, kézségtárgyak szintén 5, szerencsére éneken már nem éneklünk, rajzolni alkotni szeretek (van ami megy van ami nem...) ha valaki találna egy nekem való munkát ami érdekelne is, köszönöm! És az idióta válaszadókat megkérném, hogy lapozzanak tovább :)



2016. dec. 26. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj el azon, hogy mivel foglalkoznál akkor, ha lenne 1 milliárd forintod és már nem számítana a pénz. Mi az, amit annyira szeretsz csinálni, hogy az már szenvedély, és nem érzed kényszermunkának? Lehetsz egyszerre cukrász és másodállásban gyógytornász.
2016. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!