Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan jöjjek rá, hogy mi az...

Hogyan jöjjek rá, hogy mi az ami érdekel, és hogy miben vagyok jó? (Avagy "Mi legyek, mivel foglalkozzak? " kérdés)

Figyelt kérdés

Igazából nagyon sok minden tud érdekelni, csak sajnos ezek pont olyan dolgok melyekhez nagyon sokat kell tanulni. pszichológia, orvostudomány, jog... És én szívesen mondanám, hogy Pszichológus, vagy ügyvéd AKAROK lenni, de ha végignézek az eddigi jegyeimen csupa 3-mast és 4-est látok. Most 11. elején még tudom tartani az 5. átlagot, de úgy érzem nem lesz tartós. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan döntsem el mi szeretnék lenni? Abban a dologba (talán) szerencsés vagyok, hogy a humán és reál tantárgyak egyformán mennek, és mondjuk ugyanúgy tudom szeretni a matekot, mint pl. a törit.


A válaszokat előre is köszönöm! f



2014. okt. 2. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a szorgalmadon múlik, hogy tudod-e tartani. Az, hogy eddig 3-4es voltál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lehetsz orvos ügyvéd vagy pszichológus. Én gimiben tojtam a tanulásra, a végére húztam nagyon bele, és bent vagyok egyetemen, pszichológia szakon épp. Úgyhogy mindent bele, nem reménytelen! Csak a lustaságot fel kell adni sajnos :) Egyébként olvasgasd végig a felvi-könyvben található szakokat, nézz utána, hogy melyik szakmának milyen ágai, területei vannak, ezzel már kapsz egy konkrétabb képet róla, hogy mik tetszenek. Olvasgass könyveket különböző témákban, figyeld meg, milyen cikkeket olvasol legszívesebben a neten vagy az újságokban, tehát hogy mik a fő érdeklődési területeid. Idővel ki fog az kristályosodni ;)
2014. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!