Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Németországban élek, de...

Gabo123 kérdése:

Németországban élek, de szeretnék iskolát váltani lehetséges?

Figyelt kérdés
Nos hol is kezdjem,16 éves vagyok.12 évesen költöztem Németországba szüleimmel,7edik osztályban fél éves, nyelvkurzusra jártam. Következő évben 8adik osztály újra kellett ismételnem, mert nyelvtudásom kevés volt jelenleg 9edikes vagyok, de érzem hogy ez túl nehéz nekem! Közöltem a szüleimmel hogy, Sajnos kevés a nyelvtudásom az itten Német Szakközépiskolába! Sajnos ebben az évben, megfog húzni az osztályfőnököm mert, ezt közölte velem. Szeretnék Magyarországra menni mert, úgy gondolom sokkal nagyobb esélyem van a saját anyanyelvemen elvégezni az iskolát mint, itt! Ha egyszerűen, nem értem a tananyagot! De ezt úgy kell értelmezni hogy, nincs annyi német Lexikális tudásom, ha haza megyek mennyi esélyem van felvegyenek Szakközépiskolába?

2016. dec. 27. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy elég speciális eset. Érdemes lenne kinézni, hogy itthon (Magyarországon) melyik középsuliba szeretnél menni, és írni nekik egy levelet, amiben megérdeklőditek. Kérd anyud segítségét a levél megírásában!

16 év Mo-n a tankötelezettség határa, de elviekben szerintem fel kell, hogy vegyenek, maximum befejezni lehet, hogy estin kell, de nem szeretnék hülyeséget mondani..


4 év alatt egyébként hogyhogy nem sikerült elegendő németet magadra szedned? Próbálj többet barátkozni és velük lógni, használd minden nap a nyelvet, ez a legjobb lehetőség a nyelvtanulásra, és szerintem amúgy is jobban járnál ott kint.

2016. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia kedves válaszoló!Nos Miskolc Andrássy Gyula Szakközépiskolába szeretnék jelentkezni,Viszont oda 8 fél évit, meg 7 év végi bizonyítványt kérik, viszont 8adik félévi bizonyítványom nem valami lenyűgöző 7edik év végi bizim Magyar jegyben számítva,3as átlag körülbelül.Ezért Gondolkozom, hogy megéri-e megpróbálnom! Az eltelt 4 év elég szarul telt el,legelső iskolámban kiközösítettek és hát eléggé szar volt ám, jelenleg meg osztályfőnököm próbál mindig alám tenni, hisz közölte velem hogy bukni fogok mert ő,tesz róla!4 évnyi rossz tapasztalat után, elment a kedvem az itteni iskolától és emberektől, ezért szeretnék Magyarba továbbra érvényesülni! :)
2016. dec. 27. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Értem. Sajnos nem tudom ennek az egésznek az ügymenetét, ezért is lehet, hogy célszerű lenne érdeklődni magánál az iskolánál, mert az is lehet, hogy felvételizned sem kell, hanem átvesznek. Nem tudom. Szólj anyudnak, hogy írjon nekik egy e-mailt vagy hívja fel őket telefonon!
2016. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!