Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ugye lehetséges fél év alatt...

Ugye lehetséges fél év alatt egy középszintű, de régóta nem használt német nyelvtudást fél év alatt feltornázni annyira, hogy Németországban rendesen megértessem magam?

Figyelt kérdés

Igazából megerősítést várok:D Sajnos annak ellenére, hogy van egy középfokúm, nem igazán tudok idegen nyelven kommunikálni, egyszerűen leblokkolok. Most kezdek tanárhoz járni, egyelőre heti egyszer, de ha úgy alakul, lehet sűrítem a dolgot heti kettőre.

Valaki biztasson már egy kicsit, legyen olyan kedves, hogy ez teljesen reális elképzelés!


Ötleteket, tippeket, tanácsokat, jó német gyakorló könyveket is várok!:)


2014. febr. 21. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges, ha tanulsz napi több órát, akkor könnyebben meg fogod magad értetni. A német esetében nagyon sokan panaszkodnak arra, hogy a beszélt nyelv megértése nehéz, nézz esetleg német tv adókat, hallgass cd-ket. Egyébként azért középfokúval, még ha régi is meg kellene tudnod értetni magad a fontosabb dolgokban.
2014. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát jah, meg kellene, mégse tudom:D Mondjuk talán nem is a nyelvtudással van a baj, inkább azzal, hogy nem merek beszélni, stresszelek, leblokkolok. De remélem egy tanár segítségével le tudom ezt győzni:)
2014. febr. 21. 15:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért is van, mert a német nehéz, sok mindenre kell odafigyelni, szórend, stb. Ha kint leszel majd, akkor többet tudsz fejődni kevesebb idő alatt. Vagy esetleg ha van sok időd én jártam olyan nyelvtanfolyamra, ami heti 5 nap, napi 5 óra, na azok nagyon jók, mert teljesen rá vagy kényszerítve, hogy folyamatosan használd a németet.
2014. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ennyire intenzív tanfolyamon nem tudok részt venni, mert közben egyetemre járok:) De igyekszem majd minél több időt fordítani rá.


Esetleg nem tudtok olyan filmeket, amik német nyelvűek és nem extra bonyolult nyelvezetűek?

Sajnos DVD lejátszóm nincs, szóval olyan kellene, aminek az eredeti nyelve német:)

2014. febr. 21. 16:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Mióta nem használtad (gyakoroltadí) a nyelvet?
2014. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érettségiztél belőle?

Ismételd át a középiskolás anyagot, az kezdetnek jó lesz

2014. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
youtube? Mesefilmeket szokták ajánlani, nekem is bevált, annak a legegyszerűbb a nyelvezete.
2014. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nah, akkor majd szétnézek youtubeon:)


Igen, érettségiztem belőle, 5 évvel ezelőtt. Aztán egyetemen egy évig jártam szaknyelvre, de az inkább csak szótanulásra volt jó, nem nyelvtanoztunk és nem beszélgettünk.

2014. febr. 21. 19:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Megmarad egyébként a tudásod. Én most kezdtem újra a németet 33 éves vagyok, 14 éves koromig tanultam németül, azóta semmit. Első alkalommal mondtam a tanárnak, hogy én egy szót se tudok németül, most ott tartunk, néhány óra után, hogy még mindig nem tudom, hogy honnan kezdjünk el tanulni, mert az összes leckét tudom magamtól, csak kicsit kiigazítja, vagy megmagyarázza ha valamit nem értek. Szóval ne parázd túl megvan az a tudás, csak most még azt hiszed, hogy nem tudod.
2014. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást:)
2014. febr. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!