Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnöki vagy villamo...

Közlekedésmérnöki vagy villamosmérnöki?

Figyelt kérdés
Ez a két szak között gondolkodok, mindkettőt BME-n. Mennyire keresettek manapság? Melyiket érdemesebb elvégezni? Mindenféle tapasztalatot, véleményt elfogadok, sokat segít.

2016. dec. 27. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Egyértelműen villamosmérnök.
2016. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Ez attól függ. Alap esetben a villamosmérnök a jobb.


De, ha a SzE AUDI Járműmérnöki karára mész, főleg duális képzésben, vagy másik egyetemre, ahol van duális képzésben a járműmérnöki szak, akkor egészen másképp nézhet ki a dolog.


A BME-n igen nagy valószínűséggel nem fogod tudni elvégezni a villanyt, de jó esetben is csak várhatóan 5 év alatt a BSc-t. Ezért egy elkezdettnél, de nem elvégzettnél, minden más elvégzett (egyetem) jobb. Szóval biztos érted.

2016. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az utolsó válaszoló nincs nagyon tisztában azzal, hogy a közlekedésmérnök és a járműmérnök nem ugyanaz a szak. Amúgy mindenképp inkább az érdeklődésed felé menj. Mérnök szakokkal nem lőhetsz mellé, ha jó szakember leszel (mert érdekel a terület), plusz beszélsz 1-2 nyelvet, akkor soha nem lesznek anyagi gondjaid.
2016. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És esetleg valaki tudna személyes tapasztalatokat mondani?
2016. dec. 28. 12:25
 5/8 Panpeter2016 válasza:
31%
En is e ketto kozzul akarok donteni, de nezegettem az allashirdeteseket es a cegeknek szinte mindegy, hogy most milyen mernoknek tanultal. Sok ceg ugy hirdeti meg az allast, hogy az elvarasoknal ugyan abban a pozicioban a feltetelek, ( kozlekedesmernoki, villamosmernoki, gepeszmernoki ) Bar engem jobban erdekel a kozlekedesmernoki szak. Az lesz az elso valasztasom mindenbizonnyal. Szoval ahogyan fent is emlitettek, most mindegy hogy melyiket valasztod mert kozlekedesmernokkent es villamosmernokkent is lesz allasod ez biztos. Inkabb a szerint donts mit szeretnel csinalni, mert sok retu. Pl egy nvidia cegnel akarsz videokartyakat csinalni mindenkeppen a villamosmernokkot valaszd, es szakosodj a mikroelektronikara. De ez csak egy pl a sok kozzul ;) erdekes munkajuk van a mernokoknek.
2016. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Sziasztok!

A közlekedésmérnöki szakma nagyon kreatív és fejlődő, gondolj csak bele, mennyi pénz jön a közeljövőben a vasútra és mondjuk a soft közlekedési módokra.

Közlekedésmérnök itthon főleg a MÁV-nál, BKK-nál, RailCargo-nál és egyéb közlekedési vállalatoknál tud elhelyezkedni.

Igazából a villanyról sem tudok rosszat mondani, azzal is jól jársz, csak náluk még kevesebb a lány, mint nálunk. :D

2017. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mérnök szakokkal nagyon nem lőhetsz mellé".


Sajnos ez az a BULLSHIT amit az egyetemi nyíltnapokon, meg a felvin olvashatsz. Pár mérnöki irány van ami kifejezetten jól fizet. Gépész (nem épület!), villamos és infós mérnökök azok jól keresnek. Esetleg még logisztikai/minőségbiztosítási mérnök lehet jó gép/járműipar területén.

A többi mérnöki szak fizetés szempontjából az esetek többségében sajnos elég gyenge.


A villamosmérnök az egyik legpiacképesebb papír mostanában, szóval én azt teljes mértékben csak ajánlom neked. Közlekedésmérnökit akkor ajánlom, ha az adott egyetemen a járműmérnök irányzat ebből választható. (Ha jól tudom akkor BME-n így van). Ha kezdőként is normális bért akarsz kapni, akkor a BKV meg hasonló munkahelyek szerintem felejtősek.

2017. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én SZE villamosmérnök hallgató vagyok.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne a pénz motiváljon. Azt válaszd amit úgy érzel, hogy egész életedben tudnál csinálni. A mérnöki szakok a nehezek közé tartoznak, ahhoz, hogy elvégezd sok kitartásra és nem kevés elhivatottságra van szükség. Ha csak pusztán azért döntesz az egyik mellett mert jobban fizet, hamar rá fogsz unni már a tanulására is. :/

2017. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!