Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gimnáziumban humán tagozatr...

Ha gimnáziumban humán tagozatra jelentkezek, egyetemen milyen szakok, irányok közül válogathatok?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Picit tévedésben vagy.


A gimnázium érettségivel zárul, és évvégi eredményekkel. Ezek alapján határoznak meg neked egy pontszámot. Az egyetemek bármelyik szakára jelentkezhetsz ha megfelelsz az előírt követelményeknek. Majd a pontjaid alapján elbírálják, hogy sikerült e bejutni vagy nem.

Ugyanúgy érettségizel majd matekból, szóval lehetsz mérnök, programtervező is akár.


A humán tagozat azt jelenti, hogy neked több (magyar/töri/nyelv) órád lesz, vagy ezeknek valamilyen kombinációja. Ezek alapján sokkal nagyobb lesz a tudásod a fent felsorolt három tantárgyból, ergo ezekből lesz a legjobb eredményed az érettségin. Nagy valószínűséggel ezeket a tantárgyakat fogod megszeretni, és adott lesz, hogy ilyen irányba menj tovább.

Persze nem ritka, hogy valaki humánra jelentkezik és időközben megszereti a kémiát, bioszt, és orvos akar lenni, vagy megszereti a matekot és mérnök, vagy a gazdaság felé kezd érdeklődni és közgazdász, vagy marad a humán vonalon és akár jogász, stb.


Röviden: Lehetsz még bármi, csak később nehezebb dolgod lesz ha váltani akarsz.

2016. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik szakra mehetsz. Nincs semmi arra vonatkozóan, hogyha humán szakra jársz, nem mehetsz mondjuk orvosira, vagy mérnöknek vagy akárhová. (Persze más tárgyakat számítanak, van ahová emelt érettségi kell stb.)

Érdemes olyan tagozatra menni gimnáziumban, ami tükrözi az érdeklődésedet, ha pedig konkrét célod van, akkor olyan tagozatra, ami ahhoz közel áll.

Tehát ha orvos akarsz lenni, mert ez az életcélod, inkább ne humánra menj, de ha mondjuk most ez érdekel jobban, 4 év múlva meg mégis orvos akarsz lenni nincs semmi akadálya, hogy megpróbáld.

2016. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármerre mehetsz tovább, és azt sem gondolom, hogy ha humán szakra mész, akkor feltétlenül humán tárgyakból leszel a legjobb.

Én pl. humán osztályba jártam, nyelvtagozatra, mert úgy gondoltam, a nyelv mindenképpen kell. De mindig is inkább természettudományos érdeklődésem volt, és ezekből is voltam a legjobb, a humán tárgyakkal sem volt gond, de inkább untattak:S A nyelveket is inkább "muszájból", semmint örömömben tanultam, de legalább rendesen megtanultam 2 nyelvet, ami utóbb valóban nagyon megkönnyítette az életemet. (És humán tagozaton is élveztem a gimnáziumot.)

Előbb gazdasági, majd természettudományi vonalon tanultam tovább, egyik helyen sem volt gond a bekerüléssel.

2016. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Én is humán tagozatra jártam, de most az orvosira felvételizek. Nem volt belőle gond, de mondjuk utolsó évben az emelt magyar-töri óraszámmal, faktokkal és előkészítőkkel együtt ötven tanórám volt. Az kicsit húzott. :D

Nálunk a legtöbben jogra és gazdasági szakokra mentek, ha ez számít valamit. Bekerül a bizidbe egyébként, hogy humán tagozatos gimnáziumi osztályban végeztél, de semmilyen jelentősége nincs. Magyarból és töriből sokkal több órád lesz, egyébként szigorúbbak is lesznek veled ezekből, nekünk sok tagozatos különprogramunk volt. Meg hát hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel leszel együtt, ami azért szintén segít orientálódni.

De az egyetemi szakjaidat te választod meg, és a pontszámaid döntenek majd róluk.

2016. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, értem! Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor egy kicsit átfogalmazom! Ha humán tagozatra jelentkezem, milyen szakokra célszerű menni egyetemen? Tehát úgy értem, hogy konkrétan milyen szakok épülnek erre az "előképzésre".
2016. dec. 28. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

Előbb tanuld meg, hogy a jelentkezik ikes ige, (mert I. szám 3. személyben ő jelentkezik), és az ilyen I. szám 1. személyben -m ragot kap: én jelentkezem, eszem, iszom stb.

Akkor a gimiben erre helyezd a hangsúlyt, ha humán gimibe mész/mégy.

2016. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a nyelv plasztikus, a használói alakítják, és mivel az ikes ige szabály egyre inkább kikopóban van, köznyelvi környezetben baromira nem jogos belekötni. Humános voltam, OKTV-ztem is. Meg talán ne random tizennégy évesekbe kössünk bele az interneten.
2016. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló! Kérlek itt bontogasd a tudásod, mert ezen a lapon nem ez volt a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__264674..

Igen népszerű kérdés a témában. De nem lepődnék meg ha te már szerepelnél is benne.

2016. dec. 30. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!