Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem felvehetem még egyszer...

Egyetem felvehetem még egyszer a tárgyat?

Figyelt kérdés

Jó tudom, most sokan fogják írni, hogy mit nem értek ebben, de értem, nem erről van szó.:D Csak szeretnék megerősítést kérni.:)

Van egy tárgy amit 5ször vettem fel az egyetemen(vizsgakurzussal együtt, tehát egy évben 2szer vettem fel, mielőtt valaki rosszul lesz, hogy 5 éve csinálom ugyanazt:D nah de mindegy is a lényeg:) és most "nem szeretném" megcsinálni, mert olyan vizsgákra készülök csak, ami évcsúszósak, ha nem sikerülnek. Ezért ezt az említett tárgyat felvenném 6odjára most tavasszal majd. Egyszer vizsgáztam még belőle. A szabály, amit küldtek a suliból:

Annak az önköltséges hallgatónak, aki egy tárgy kreditjét összesen hat vizsga után sem szerzi meg, a hallgató jogviszonyát a dékán megszünteti. Ezt követően a hallgató csak sikeres felvételi eljárás után kezdheti újra tanulmányait. Én fizetős vagyok, ez vonatkozik rám. Akkor nem kell aggódnom, igaz? Felvehetem simán 6odjára is, mivel csak 1 elégtelen jegyem van.

Csak azért kérdezem, mert ezt úgy gondolták, hogy 6 vizsga után kirugnak, de ha a többivel haladok és egy tárgyat már 9edjére veszek fel de vizsgát nem teszek egyik félévben sem, akkor ez őket nem érdekli egészsen addig, amíg ki nem gyűlik a 6 egyes?:D Csak mert ez olyan fura nekem.:)


KÖSZÖNÖM a válaszokat előre is!


2016. dec. 30. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit bemásoltál, az kizárólag a vizsgázások számára vonatkozó szabályozás, a tárgyfelvételre nem tér ki. Az adott egyetem kari szabályozásában muszáj benne lennie ennek az infónak is, nézz utána! Nálunk pl. háromszor lehet felvenni egy tárgyat, negyedik a dékáni kérelem, de utána nem veheted fel többet, kirúgnak.
2016. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
jah igen, nálunk a költségtérítésesekre csak ez vonatkozik, tehát ez, amit bemásoltam, a tárgyfelvétel lenne. Igen, a vizsgázások száma van benne, de ezt kötik a hallgatói jogviszonyhoz, a tárgyfelvételek számát eltörölték.:)
2016. dec. 30. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!