Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvehetem úgy a vizsgakurzust...

Felvehetem úgy a vizsgakurzust, ha nem megyek el vizsgázni?

Figyelt kérdés
Tehát nem úgy, hogy fel vagyok jelentkezve vizsgára, csak nem megyek be. Hanem ha nem is jelentkezek vizsgára.

2016. jan. 19. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
off: ennek mi értelme van?
2016. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet:

"Vizsgakurzus: a kurzusmeghirdetés olyan formája, amelyhez nem tartozik kontaktóra, csak

vizsgalehetőség. Vizsgakurzus csak kötelező tantárgyból lehet. Vizsgakurzust csak az a hallgató vehet

fel (az ETR‐ben), aki a vizsgakurzusként meghirdetésre kerülő kurzust jelen jogviszonya alatt korábban

már felvette, a tantárgy félévközi követelményeinek eleget tett (“elektronikus indexaláírás”), de a

kurzust mégsem teljesítette (nem jelent meg a vizsgán, vagy elégtelen érdemjegyet szerzett)."

2016. jan. 19. 15:49
 3/15 anonim ***** válasza:

Ennek tényleg semmi értelme.


Másrészt viszont a vizsgázást mindenképp megelőzi a tárgyfelvétel, vagyis nyilván felveheted a vizsgakurzust. Előre nem tudják ellenőrizni, hogy el fogsz-e menni vizsgázni, szóval ez hülye kérdés.


Amúgy ez a vizsgakurzus definíciója, gondolom a TVSZ-ből, de mi a jelentősége itt?

2016. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nyilván számomra van értelme, máskülönben nem így lenne. Az most mellékes, hogy ti hogyan látjátok. (Egyébként meg miért ne lenne?)


Igen, a tárgy fel van véve. Azért másoltam be, mert ott írja, hogy mikor lehet jelentkezni rá. Kíváncsi voltam, hogy jól-e értelmezem.


Köszi a segítséget.

2016. jan. 19. 16:35
 5/15 A kérdező kommentje:

Kicsit jobban belegondolva, szerintem ti félreértitek a kérdést.


A vizsgakurzust azután veszem fel, hogy most, a rendes kurzus vizsgájárá nem megyek el.

2016. jan. 19. 16:37
 6/15 A kérdező kommentje:
Remélem így már világos.
2016. jan. 19. 16:37
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Azért marhára nem mindegy. A TVSZ-idézetből írja, hogy úgy így bukhattál, hogy nem jelentél meg vizsgán a korábbi felvételkor.
2016. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mi nem mindegy? Ti milyen hozzászólásokra/kérdésre reagáltok?


Esetleg valaki tud normális, érthető választ írni?

Amit bemásoltam, most találtam. De nekünk nem etr van. Aláírás csak abban az esetben jár, ha fel vagyok jelentkezve vizsgára?

2016. jan. 19. 17:01
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Az nem mindegy, hogy korábban nem vizsgáztál, vagy a vizsgakurzust úgy vennéd fel majd, hogy nem vizsgáznál belőle.
2016. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor fordítok: igen, lehet.
2016. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!