Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés miben különbözik az alapképzéstől? Ha felsőoktatási képzésen lennék akkor is igényelhetek kollégiumot?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a Szegedi Tudományegyetemen szeretnék tanulni.A gazdaságtudományi karon néztem ki a gazdálkodási és menedzsment szakot, a kereskedelem és marketing [marketingkommunikáció]-t, valamint a kereskedelem és marketing [logisztika] szakokat. Ezekkel az a helyzet, hogy ezek nem alapképzések, hanem felsőoktatási szakképzések. Terv szerint kollágiumba szeretnék majd lakni ( A Mórában vagy a Hermanban ), viszont azt olvastam, hogy kollégiumba csak akkor van esély bekerülni, ha államira vesznek fel. Ez az első, hogy államira bekerüljek, de amiért nem alapképzésre megyek, hanem felsőoktatási szakképzésre, így felvennének és a szabályok ugyanúgy érvényesek a felsőoktatási szakképzésre, mint az alapképzésre, vagy máshogy működik a kettő? Nagyon hálás lennék a válaszokért annak, akik tudnak segíteni!
2016. dec. 30. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Az a különbség, hogy szakképzésen nem kapsz diplomát de kolit igényelhetsz.
2016. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha utána elvégzem az alapképzést, akkor kapok diplomát. Jól tudom?
2016. dec. 30. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenki kap diplomát aki elvégzi az alapképzést.
2016. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen ha BA szakot végzel akkor diplomád lesz.
2016. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha akarsz diplomát, akkor semmiféleképpen se menj FOKSZ-ra, tapasztalat. Csak 2 évet fecsérelsz el, HA az alapképzést is ugyanabból akarod csinálni, mint a FOKSZ-ot. Így legalább megmaradna plusz 4 félév államilag támogatott féléved.
2016. dec. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!