Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri levelező...

Szerintetek megéri levelező szakra menni?

Figyelt kérdés
Vidékről mennék Budapestre tanulni. Nem várok el a szüleimtől minden anyagi támogatást, ezért arra gondoltam hogy levelezőre jelentkeznék, és mellette tudnék dolgozni is valamennyit. A munkával nem lenne gondom, napi 4 órát dolgoznék. Szerintetek rosszabb lenne levelező menni? Kimaradnék az egyetemi társaságból/bulikból? Vol/van valaki aki hasonló cipőben jár? Mi a véleményetek erről? Jaj és aki levelező munkarendben tanul, az nem lehet kollégista?
2017. jan. 1. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi hely sincs a koleszokban, hogy minden nappalis elférjen, így a levelezősök szinte kizárt hogy kapjanak állandó helyet, ezért egy albérlettel (80-120E) számolj (többedmagaddal).


Másrészt én azt mondom megbántam, hogy annak idején nappaliról levelezőre váltottam, most nagyon örülnék neki, ha nappalin csináltam volna végig, egy albérlet meg luxus a koleszhoz képest ha meg tudod oldani.


Azért a nappali mellett is lehet jónéhány órát dolgozni, ha találsz olyan helyet, ahol olyan feladataid vannak, amiknek az elvégzését te is be tudod osztani, vagy otthonról is végezhető.


Ha tényleg nem tudod eldönteni még, akkor jelentkezz mindkettőre és tedd a nappalit az első helyre, aztán lehet hogy a nyáron még lesz mód a sorrend módosítására.

2017. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy megéri-e nagyban függ a választott szaktól.
2017. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyedül csak akkor választanám a helyedben a levelező képzést, ha tanulnál mellette mondjuk egy OKJ-s szakmát még, ami 1 vagy két éves ha nincs más végzettséged. Sőt, most már 2-őt is csinálhatsz ingyen, az egyiket elvégzed 2 év alatt és olyat csinálsz másodikként, amibe beszámítod az első tárgyait és azt meg 1 év alatt megcsinálod, így a végére 1 diplomád és 2 szakmád lesz.


A másik lehetőség, hogy 1 diplomát nappalin és mégegyet levelezőn csinálsz, de akkor szerintem a nappaliba kezdj bele először és a következő jelentkezéskor, egy év múlva a másikba.


Levelezőn ha havonta van 2-3 nap konzultáció, akkor bőven tudsz mellette dolgozni, de van olyan egyetem, ahol ez a 2-3 nap hétköznapokon van!

2017. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Hát igen, a kolin gondolkozom én is. Bekerülhetsz, de levelezősként dupla annyit kell fizetni érte mint a nappalisok, viszont ez még így is sokkal kedvezőbb általában mint az albérlet. Az pedig teljes mértékben egyetem függő hogy hol mennyi esélyed lenne bekerülni koliba, mennyire van túljelentkezés.

Amit még talán érdemes figyelembe venni, hogy nappalisként kaphatsz tanulmányi és szociális ösztöndíjat, ami megint egyetemtől füg (és tőled) hogy mennyire kell megerőltetned magad érte és hogy bőkezűen bánnak-e vele. Nekem például több olyan kollégista társam volt aki csak a a tanulmányi és a szociális ösztöndíjból meg tudott élni!

És ugye dolgozni is tud az ember amennyit csak ideje engedi. Amúgy levelezőn általában teljes munkaidőben dolgozó emberek szoktak lenni, szóval ha azt választanád napi 4 óránál simán tudnál többet is dolgozni mellette.

Ja és még egy dolog eszembe jutott a végére: diákigazolvány, van a levelezősöknek is de kb semmire nem jó. Ha csak (a mozijegy, ilyen-olyan belépőkön kívül) a BKV bérletet vesszük, ami szinte elengedhetetlen, levelezősként 9500ft-ba kerül havonta, nappalisként viszont csak 3450, ez havi 6550 plusz a nappalis képzés javára. :)

Szóval ha jó az egyetemen az anyagi támogatási rendszer, illetve egyéni helyzeted alapján jó eséllyel indulsz akkor én a nappali képzést ajánlom.

2017. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. :) Egyébként semmi gondom nincs a levelező képzéssel, de szerintem érdemes egy szak erejéig igazi egyetemistának lenni, a pénzzel pedig jól lehet ügyeskedni. :)
2017. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!