Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerre két szak (nappali-le...

Egyszerre két szak (nappali-levelező)?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a Corvinuson gazdálkodási és menedzsment szakon (nappali, állami). Nem rossz, de emellett érdekel a jog is már régóta, ha nem is ügyvéd lennék, de a jogi ismeretek sokat segítenének elhelyezkedni, vállalkozni stb. 473 pontom van, így nagy valószínűséggel jogra is bejutnék államira, igaz pár félévet muszáj lesz így is fizetősen elvégezni. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek kivitelezhető lenne-e ez, ha a jogot levelezősön végezném (szombatonként), mellette pedig folytatom a Corvinust? Ismertek olyat, aki hasonlóan visz két szakot egyszerre? Esetleg érdemesebb lenne nappali jogra járni és levelezős Corvinusra? Igazából inkább a jogra járnék levelezőn, mert nagyjából már alakulnak ki kapcsolataim itt.

Elsősorban a Pázmány jogi képzésére gondoltam. A mintatantevret mgnézve, több tantárgyat el is tudnék fogadtatni (Statisztika, Közgazdaságtan, Politika).


2017. jan. 1. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehetseges! Egy ismerosom is Corvinusra jar nappalira (bar o nemz. gazd.-ra), mellette levelezon jogot tanul. Bar elegge le van terhelve, de jol teljesit.
2017. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában gazdmen mellett könnyen lehet még egy szakot végezni, de a jog lehet kissé sok lenne már mellé. Fordított esetben (jog nappalin, gazdmen levelezőn) azért jobb lenne a helyzet, olyat tudok aki így végezte el. Ha bírod csináld, tényleg hasznos párosítás, de talán jobb lenne a könnyebb szakot levelezőn.
2017. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kissé irigyellek hogy ilyen jól megy neked a tanulás!:D De szerintem is lehetséges égyébként. Nekem a jog eleinte túlságosan "száraz" volt, de egy kis idő után mikor kezdi átlátni az ember, már egésszé tanulható. Szerintem vágj bele, sok sikert!
2017. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!