Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akkor is lehetek magántanuló...

Akkor is lehetek magántanuló ha csak úgy akarom semmi ok nélkül?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam azon, hogy magántanuló legyek, mert eléggé megvisel az, hogy bekell járnom regg korán az iskolába és a tananyagból semmit sem értek. Égyébként gimis vagyok, ilyenkor az érettségi, hogy lenne? Meg ugye van az a 100pont amit versenyeken elért helyezésért lehet szerezni, ha magántanuló vagyok azt, hogy tudom negszerezni? Mikor kell bemennem a suliba? Vagy hogy vannak ezek a dolgok?
2017. jan. 2. 21:28
 1/9 anonim válasza:
Én úgy tudom kell valami nyomos indok sport betegseg terheseg stb..
2017. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy bárkiből lehet, de azt nem tudom, hogy hogyan, esetleg egy kérvény is elég a szülőktől?
2017. jan. 2. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérvényt kell benyújtani az igazgatónak, és ő dönt arról, lehetsz-e magántanuló. Csak az, hogy neked nincs kedved korán kelni és nem figyelsz az órákon (mert azt kétlem, hogy mindegyik tanárod szar...), önmagában elég kevés.

Olyanok szoktak magántanulói státuszt kapni, akik mondjuk élsportolók, és az edzéseik miatt nehezen tudnak bejárni az órákra, vagy teherbe esnek, vagy van valami komoly betegségük (ami miatt gyakran kórházba kerülnek és hiányoznak, vagy mondjuk képtelenek közösségben lenni, ilyen lehet súlyosabb szorongás, depresszió is).


Ha így nem érted az anyagot, semmiből, akkor hogy fogod érteni, ha kizárólag otthon tanulsz, egyedül?

2017. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

egy kérvényt kell benyújtani az igazgatóhoz, ha ő elfogadja akkor a családsegítők kijönnek és csinálnak egy felmérést; megállapítják, hogy alkalmas-e az a hely ahol laksz a tanulásra (ez abból áll, hogy körbenézik az egész házat és firkálgatnak róla egy jegyzettömbbe és ha megfelelőnek találják a lakhatási körülményeket, akkor beleegyeznek a magántanulóságodba)


de szerintem időpocsékolás, inkább menj át esti tagozatos gimibe, ott felnőttek vannak, nincs klikkesedés és délután vannak az órák kétszer egy héten

2017. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az van, hogy nem figyelek oda, hanem egyes tantárgyakból nem értem, és ha magántanuló lennénk csak rám figyelene az adott tanár és nyugodtan kérdezhetek tőle, mert nem lesz ciki. És nem az, hogy nincs kedvem korán bejárni, csak megvisel, mert azt nem lehet, hogy este 12-ig tanulok, ami mellesleg nem is elég, sokkal több idő kéne, és majd reggel 5-6kor kelek, hogy bemenjek, majd megint hazaérek 4-5-re utánna meg megint tanulás. És nem egyszer voltam emiatt beteg, mert kimerültem, ezért szeretnék magántanuló lenni.
2017. jan. 2. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Na figyelj. Akkor két dolog:

1. A magántanuló nem az, akihez kijárnak a magántanárok és csak vele foglalkoznak. Magántanuló az, aki nem jár be az iskolába, csak számonkérésekre bizonyos időközönként, és otthon készül fel, egyedül. Ha szükséges és anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor természetesen lehet magántanárt fizetni, de az minden egyes tárgyból elég drága mulatság. Szóval el vagy tévedve.

2. Ha ennyire nehezen megy a tanulás, érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, mert lehet, hogy van valamilyen bajod (pl. figyelemzavar, vagy valamilyen akadályozottság, ami miatt nehezen megy a tanulás), de az is lehet, hogy csak szimplán rossz technikával tanulsz, nem olyannal, ami neked való lenne.

2017. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megengedhetjük a magántanárt, szóval ez nem gond ilyen szempontból. De viszont ha egyetemre akarok menni oda nem elég a 4-es, nagyon sok 4-em van (ennél rosszab persze nincs) és szerintem amiatt sem tudok órákon mindent megjegyezni mert az osztály elveszi a figyelmem, és mivel jogi egyetemre szeretnék menni, muszály minden 5-ös így egy nem tervezett röpdolgozat nem húzna le.
2017. jan. 3. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
ne kend már az osztályra :D aki figyelni akar, az figyel órán is. és hogy egy váratlan röpdoga ne húzza le? tanulj minden fontos órára. énis érettségi előtt állok, azokból a tantárgyakból 2-3as vagyok amik nem számítanak bele a pontokba, amik viszont igen, abból a legrosszabb is 4,8-as átlag. ez 5 tantárgy. készülj minden órára az adott tárgyból és nem fog lehúzni röpdoga. néha komolyan nem értem mit gondolnak az emberek :D
2017. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja én orvosira készülök, szóval igen, nekem is muszáj mindenből az ötös mégsem keresek könnyebb utat. az egyetem sem lesz könnyebb
2017. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!