Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia érettségi ilyen...

Emelt kémia érettségi ilyen tudás mellett? (többi lent)

Figyelt kérdés
Minden vágyam az orvosi, de az emelt kémia érettségi visszafog. Mennyire nehéz szerintetek egy 10-es skálán? Matekból nem vagyok valami jó sőt..egy nagyon jó tanárral 4-es vagy 3-as szintet ütöm meg ennek ellenére belevágnék a kémiába, hátha összejön az álmom. Reális az elképzelésem vagy inkább hagyjam? A biosz jól megy, imádom ezt a tantárgyat, szinte már megörülök érte, szóval nem lesz gond ezzel.
2017. jan. 6. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A matek sajnos eléggé szerves része a dolognak, szóval azt nagyon érdemes begyakorolni. Érdemes egy különtanárt keresni, ha mást nem, a számolós részekhez. De kellő szorgalommal és kitartással minden elérhető.
2017. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy visszafogjon! Egyébként én perpill is a követelményrendszerből dolgozok ki magamnak. Nagyjából ugyanabban a cipőben járunk, azt hiszem. :D Én tizedikig kb semmit nem tudtam a kémiáról, aztán rákapcsoltam, és egyelőre nincs siker a sztori végén, de remélem, hogy most már meglesz. Egyébként kegyelemhármas voltam matekból, egyszer félévkor még buktam is, aztán készülés nélkül 84 százalék lett az érettségim, és ellenőrzésen meg társain veszítettem pontot. Annyit el tudok mondani, hogy a Villányi-feladatokat is alacsony hibaszázalékkal csinálom meg most már, az egésznek a gyakorlás a kulcsa, és hogy ne hagyd, hogy megijesszen. Gondolj arra, hogy évekkel későbbről visszatekintve már egy semmi körülménynek fogod érezni a kémiát, és sajnálod majd, hogy nem kezdtél el gyúrni rá, és nagyjából akkor lesz igazad. Gyakorlással és kellő ráfordított idővel menni fog. :)

Sok sikert! :)

2017. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Várom még a további véleményeket is.
2017. jan. 6. 20:49
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, kezdd el, persze, kémiából a számolásokat ha begyakorlod, és tolod minden nap, menni fog :p nem annyira húzós a matek része, az alapokat kell tudni, de amúgy meg puszta logika, amire sok gyakorlással rááll az agyad :)

hajrááá

2017. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A matek miatt nem kell feladnod a kémia emelt érettségit. A gimnáziumi matematika anyagnak csak kis része kell kémiából: elsőfokú és másodfokú egyenletek; elsőfokú, kétismeretlenes egyenletrendszerek; százalékszámítás; a logaritmus alapjai; egyenes és fordított arányosság; stb.


Az más kérdés, hogy ahhoz, hogy a kémiai számítások menjenek, sokat kell gyakorolni. És ezekben nem a matematikai rész a problémás általában, hanem az, hogy az összetett feladatokat valaki átlássa és rövid idő alatt meg tudja csinálni. Érdemes végigcsinálni az Ötösöm példatár középiskolai feladatait, utána pedig érettségi nehézségű feladatokat megoldani.

2017. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!