Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újraérettségizés emelt szinten...

Újraérettségizés emelt szinten egyetem mellett, lehetséges?

Figyelt kérdés

Azt tanácsolták többen is, hogy menjek el oda, ahova felvettek, mert ismernek, és ha nincs, aminek meg kell felelnem és rendszert visz az életembe, szétesek. Tudom, hogy így van, ha sok a szabad időm, hiába a sport, pl most nyáron is csak tengek-lengek... Nehéz rávenni magamat a tanulásra ilyenkor.


Emelt biológia és kémia érettségit szeretnék tenni, és orvosira menni. A biosz emeltem idén 4-es lett, 58% körüli, kémiából nem érettségiztem.


Egyéni tanulással, felkészüléssel, lehetséges a felkészülés és a jó eredmény az egyetem mellett?

(Tájépítész alapszakra mennék idén.)



2016. júl. 29. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán, csak meg fog dolgozni rendesen, de nincs lehetetlen, csak tehetetlen, írj egy "to-do list"-szerű dolgot már most, hogy hogy fogod beosztani az idődet, májusig még rengeteg van, bőven fel lehet készülni.
2016. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tengés-lengés nem kifizetődő , amíg nem vagy képes elhatározni magad a tanulásra és tanulni addig esélytelen bekerülnöd .


Azok akikből orvos mérnök ügyvéd vagy hasonló lesz azok elsősorban nem az eszük miatt lesznek , Az oktatási rendszer nem a kreativitást nem a logikai képességedet kéri számon hanem azt hogy mennyit tudsz megtanulni magyarul a memóriádat , ahhoz pedig hogy a memóriádba betudd vinni a megtanulandó anyagot hatalmas monotonitás tűrés szükséges , ez középsuliba még nem igaz de egyetemen aki nem rendelkezik a monotonitás tűrésének képességével az nem számíthat sok jóra .


Nekem is volt és vannak lusta időszakaim de ha mondjuk 1 hetet normálisan végig tanulsz utána egyre jobban fejlődik ez a képességed és egyre többet leszel képes egyhuzamban tanulni . Ez egy olyan képesség ami nagyon kevés embernek adatik meg de fejleszthető !


A mi oktatás kultúránk erre épít hogy ki bírja legjobban monoton tanulást , még csak nem is a memória kapja a főszerepet ,mert egy gyengébb memóriával megáldott illető is ha elismétel 100x-or valamit azt megfogja tanulni !


Csak el kell határozni magad és kész , az orvosi nagyon kemény , lehet bekerülsz de lehet nem fogod bírni ezért még most szoktasd rá magad a monoton egyhuzamú tanuláshoz !

2016. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvosira akarsz menni, akkor előtte ne menjél állami képzésre, mert akkor két féléved elmegy az egyéni támogatási idődből. És köztudott, hogy az orvosi egyetem önköltségesen kb. 3-4-szer többe kerül (1 milló Ft/felév körül), mint legtöbb egyéb képzés (mérnöki, gazdasági, stb.)
2016. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, most sok erőt adtatok nekem :)


Én is észre vettem, hogy mikor egy hétig keményen tanulok, a következő már könnyebb és így tovább...

Év közben ez nem nehéz, csak mikor van időm, szabadon, akkor utálom, hogy nincs mit csinálnom, é elmegy mindentől a kedvem. Ördögi kör :'D


Anyukámmal megbeszéltem, hogy kifizetjük max az utolsó féléveket, mert én is sokat dolgozok, és ő is, és lesz annyi. De muszáj vmihez kezdenem, mert különben szétesek :) tapasztaltam, és az gáz, amikor szétcsúszok :D


Még a #2-es válaszolónak: én is azt vettem észre, hogy itthon sokat adnak azért, ha valaki úgymond monotonitástűrő,de egy más megközelítésből szemlélve, szerintem ez jó is lehet. Most kicsit magam ellen beszélek, hiszen én egy idő után nagyon rosszul leszek a folytonos hajtástól,monotonítástól, de azt hiszem, hogy ez megtanít küzdeni is. Hiszem, hogy kreativitást szül ez a rendszer, hiszen az ember önmaga szórakoztatására fedez fel újabb és újabb dolgokat ebben a monoton világban, és ez előrébb lendít. :)

2016. júl. 29. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló a helyzet :D Remélem menni fog.
2016. júl. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!