Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt valaki aki SZTE-Gazdas...

Van itt valaki aki SZTE-Gazdaságinformatikán van, és tartana nekem egy kis "élménybeszámolót"?

Figyelt kérdés
Erre a szakra szeretnék menni Szegedre, és érdekelne minden ezzel kapcsolatos dolog. Matek 4, emelt informatika 5 elég lenne? Milyen órák vannak, kell e fizikát tanulni, mennyire kell előzetes matektudás, mennyire nehéz, stb. Persze van pár relatív dolog, de minden tapasztalat érdekelne. Nagyon szeretnék bekerülni, bent maradni, elvégezni, de sokat hallottam arról, hogy sokan kibuknak. Előre is köszi :) :D

2017. jan. 8. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem azon, hanem programtervezőn végeztem, így élményekkel nem tudok szolgálni. De egy jó tanács: az SZTE-re akkor gyere erre a szakra, ha érdekel a programozás, informatika is. Ugyanis itt az a hangsúlyosabb, a gazdasági része kevésbé. Ha ez utóbbi érdekel, akkor lehet csalódás fog érni, érdemes szétnézni akkor más egyetemeken/szakok között.


Egyébként bekerüléshez bőven elég szerintem az az eredményt, amit írtál, az emelt infó még külön jó is, nem teljesen nulláról kezded a programozást. (Úgy is meg lehet csinálni, csak sokkal nehezebb.) Fizika csak mérnök infón van. Valamennyi matektudás nem árt, de (emlékeim szerint) ott olyanokat vettünk, amik középsuliban nem igazán kerültek elő (legalábbis nálunk), tehát nem sokat értem az előzetes matektudással.

Azt jól hallottad, hogy bent maradni nehezebb, mint bekerülni. Sokakat meglep a kezdeti gyors tempó és hogy azért sokat kell gyakorolni év közben (egyrészt vannak rendszeres számonkérések, másrészt összesűrűsödik az anyag).

2017. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 6 éve jártam oda, azóta elég sok minden változott. :D (Kalkulus I-t nem SzabóTé tartja, SzAr-t se a Máté Eörs...)


Én fél év után (szerencsére) beláttam, hogy nem fog menni, és otthagytam. Örülök, hogy ezt sikerült hamar felmérnem, mert sokan tovább szívnak vele és még sem végzik el, de így több félévük veszik el, ugye.


Két féle matek volt az első félévben, előadás és gyakorlat mindkettőből volt, de kellett az otthoni készülés is. Azóta is büszke vagyok a Czédli féle Diszkrétmatek hármasomra <3 :D Szerintem a matek megoldható (nekem az érettségim 4-es lett), de valami kis előismeret a programozáshoz vagy hatalmas affinitás vagy rengeteg szorgalom ha odakerülsz kelleni fog. Én a programozás miatt hagytam ott, totál hülye voltam hozzá, egyszerűen képtelen voltam megérteni már a "Hello world" progit is, amit pedig sikerült megírnom :D C# volt az első félévben (vagy C++?), szóval a C nyelvnek én mindenképp utánanéznék és derítsd ki, hogy akarsz-e/tudsz-e/megtudsz-e tanulni programozni. (Nem tudom emelt infon ez követelmény-e.) Ha a három kérdés bármelyikére a válaszod határozott IGEN, akkor szerintem vágj bele.

Ja, a gazdaságos kurzus az első félévben nudli volt, semmi a többihez képest. (De én ugye csak eddig tudok beszámolni, utána vettem a nyúl cipőt :D )


De, hogy valami pozitívat is mondjak: akik befejezték és hallok róluk néha, ők mind jó munkahelyen vannak még jobb fizetéssel.


Remélem segítettem :D

2017. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én harmadéves vagyok gazdinfón.

Középiskolában közepes voltam matekból infóból meg csak ms officet vettünk :D Szóval nekem így elég húzós volt az első félévem a progból (nem is sikerült elsőre). Igazából a középiskolai eredményed semmit sem számít, van olyan aki szín ötössel jött ide és elvérzett :D

Fizikát nem kell tanulni, az csak mérnökinfón van én ott kezdtem, de időben beláttam, hogy az az irány nem vonz és átmentem gazdinfóra. Gazdasági tárgyakat senki se veszi komolyan, még a tanárok sem. A szak vége felé van 1-2 tanulós tárgy gazdasági vonalon, de amúgy meg nevetségek :D Valóban csak akkor gyere ide, ha érdekel a programozás. Gazdinfón ami ilyen matekos tárgy az a kalkulus,dimat, sztochasztika(talán ennyi van, ami számolgatós). Egyiket sem nehéz megcsinálni, kalkulushoz egyik előadó csinált videós tutoriálokat, amikkel a megajánlott jegy is megszerezhető. Dimat nem nehéz, sztocha ami vége felé nehéz, de mind teljesíthető. Minden teljesen a nulláról tanítanak itt, tehát ha nincs tudásod(mint ahogy nekem se volt) sincs gáz, csak a tempó lesz gyors, tehát a programozás is nulláról van tanítva, csak nagyon gyorsan felgyorsul a tempó és könnyű lemaradni, tehát foglalkozni kell vele hetente pár órát. Bekerülni nem nehéz, bent maradni sem (36 kredit évente ami a tanterv 60%-a teljesítésben). A hallgatók fele elvégzi 1-2-3-4 vagy több félév csúszással.

A gazdinfót általában leszólják a többi infós szakok, de valójában a munkáltatónak mindegy, hogy melyiket végezted el (ha programozó akarsz lenni). Munkád biztos lesz vele.


Én ha tehetném ismét a gazdinfót választanám, mert itt megkímélnek minket jó pár szenvedős dologtól, ezt a legkönnyebb elvégezni mellesleg. Progon és mérnökön ott van a plussz matek, agyfasz, fizika és ha tényleg programozó szeretnél lenni, nem lesz hátrányod azzal, hogy gazdinfót végeztél.

2017. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! ;)
2017. jan. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!